کد خبر : 20419

علیرضا رفیعی پور بیان کرد:

تولید گوشت مرغ به ۲۰۰ هزار تن افزایش می‌یابد

تولید گوشت مرغ به ۲۰۰ هزار تن افزایش می‌یابد

رئیس سازمان دامپزشکی کشور از تعادل تولید و مصرف گوشت مرغ در کشور خبرداد و گفت: نیاز گوشت مرغ در کشور ۱۷۰ هزار تن در ماه است که با برنامه‌ریزی انجام شده در ماه‌های آینده تولید گوشت مرغ در کشور ماهانه به ۲۰۰ هزار تن افزایش می‌یابد.

به گزارش بوشهر24، علیرضا رفیعی‌پور ظهر امروز در جمع مسئولان استان بوشهر با بیان اینکه تولید انواع آبزیان افزایش یافته است اظهار داشت: تولید آبزیان پرورشی از 40 هزار تن در سال به 400 هزار تن افزایش یافته و این درحالی است که پروژه‌های آبزی پروری مهمی در حال اجراء است.

وی از کاهش کانون‌های بیماری دام و طیور در کشور خبرداد و بیان کرد: امسال کانون بیماری‌های دام و طیوراز جمله تب مالت، سیاه زخم، هاری و مشمشه 37 درصد نسبت به پارسال کاهش یافته و این در حالی است که کانون آنفلوآنزای مرغی امسال با کاهش 99.5درصد نسبت به سال گذشته به ثبت رسیده است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به افزایش تولید واکسن دام و طیور در کشور خاطر نشان کرد: بیش از 95 درصد واکسن مورد نیاز دام و طیور کشور بومی سازی شده و در داخل کشور تولید می‌شود.

رفیعی‌نژاد از اختصاص 930 میلیارد تومان اعتبار در حوزه دامپزشکی خبرداد و بیان کرد: امسال  930 میلیارد تومان اعتبار به دامپزشکی کشور و استان‌ها اختصاص یافته که در زمینه‌های مختلف بهداشتی و ایمنی در راستای حفاظت از سرمایه دامی و حوزه سلامت جامعه هزینه می‌شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی از افزایش تولید گوشت مرغ در کشور خبرداد و خاطر نشان کرد:نیاز گوشت مرغ در کشور  170 هزار تن در ماه است که با برنامه‌ریزی انجام شده در ماه‌های آینده تولید گوشت مرغ در کشور ماهانه به 200 هزار تن افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه سالانه 130 هزار تن نیاز کشور قرمز کشور است  در این راستا روزانه 100 تا 150 تن گوشت قرمز وارد کشور می‌شود و بر این اساس سالانه 130 هزار تن گوشت قرمز وارد کشور می‌شود تا کمبود تولید کشور جبران شود.

 

تسنیم/

 

ارسال نظر