کد خبر : 20431

معاون دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر گفت:

نیروگاه خورشیدی در ۷۰۰ نقطه ایران ایجاد شد

نیروگاه خورشیدی در ۷۰۰ نقطه ایران ایجاد شد

خوشبختانه انرژی خورشیدی آلایندگی محیط زیستی ندارد و تاکنون در ۷۰۰ نقطه ایران انرژی خورشیدی ایجاد شده است.

به گزارش بوشهر24، علیرضا احمدی یزدی در جمع خبرنگاران در شهرستان دشتی با اشاره به تولید برق در کشور اظهار داشت: اهمیت و ضرورت برق را همه از نزدیک لمس  کرده‌اند که در تابستان گذشته شرایط کشور به‌گونه‌ای بود که خاموشی‌ها افزایش یافت.

وی با اشاره به افزایش نیروگاه‌های خورشیدی افزود: نیروگاه‌های خورشیدی منافع مختلف برای کشور دارد و خوشبختانه انرژی خورشیدی آلایندگی محیط زیستی ندارد.

معاون دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر با یادآوری اینکه نیروگاه‌های خورشیدی پاک‌ترین و ارزان‌ترین نیروگاه‌ها است اعلام کرد: در ایران 700 نقطه دارای انرژی خورشیدی است.

یزدی با بیان اینکه در وزارت نیرو طرح جهاد روستایی با همکاری بسیج مهندسین اجرا می‌شود گفت: در کل کشور این طرح با تسهیلات 50درصدی و 50درصد بلاعوض اجرایی می‌شود.

وی با پیش‌بینی اینکه در تابستان سال آینده 8هزار مگاوات کمبود تولید برق وجود دارد اضافه کرد: با توجه به کاهش بارش‌ها در سال آبی جاری، توان تولید برق از نیروگاه‌های برق‌آبی 8هزار مگاوات کاهش یافته ‌که باید برای تأمین این میزان برق برنامه‌ریزی کنیم.

مدیر روابط عمومی شرکت  توزیع  نیروی برق استان بوشهر نیز گفت: طبق توافق و تفاهم‌نامه‌ای که بین شرکت توزیع نیروی برق استان و بسیج رسانه استان منعقد شد در زمینه جشنواره ابوذر فعالیت‌ها آغاز شده که بیشتر در حوزه فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف و ترویج این فرهنگ بین آحاد مردم جامعه است.

فرزین‌پور بیان کرد: در این راستا یک اردو و تور رسانه‌ای برگزار و از ظرفیت برق استان بوشهر بازدید شد.

 

فرماندار شهرستان دشتی  نیز در جمع خبرنگاران گفت: بزرگترین نیروگاه خورشیدی در استان بوشهر با اعتبار 12 میلیارد تومان در دهه فجر کلنگ‌زنی می‌شود.

عبدالله نادری خاطرنشان کرد: تعداد مجوزهای وزارت نیرو 19 مورد است که در بسته نیروگاه‌های سدها انجام شده و شهرستان دشتی پیشرو در استان در راستای توسعه نیروگاههای خورشیدی قرار گرفته است.

وی بیان کرد: قیمت زمین در شهرک صنعتی شهرستان دشتی کاهش یافته و به قیمت 16 هزار تومان رسیده است و در این زمینه تمام زیرساخت‌ها در شهرک اعم از آب، برق و گاز برای سرمایه گذاری آماده شده است.

 

تسنیم/

 

ارسال نظر