کد خبر : 20434

سعید زرین فر گفت:

۲۱ هزار تن میگوی پرورشی در استان بوشهر برداشت شد

۲۱ هزار تن میگوی پرورشی در استان بوشهر برداشت شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر با اشاره به برداشت ۲۱ هزار تن میگوی پرورشی از استخرهای پرورشی استان بوشهر گفت: از این میزان تولید بیش از ۱۲ هزار تن آن به خارج از کشور صادر شده است.

به گزارش بوشهر24، سعید زرین‌فر ظهر امروز در آیین افتتاح مرکز مطالعات  و پژوهش خلیج فارس و موزه دامپزشکی بوشهر با بیان اینکه دامپزشکی استان بوشهر خدمات ارزنده‌ای در حوزه  مبارزه با بیماری‌های دامی و آبزیان استان ارائه می‌کند اظهار داشت: استان بوشهر در تولید گوشت مرغ دارای جایگاه ویژه‌ای است که در این استان بیش از 200 واحد مرغ‌داری فعال است.

وی، تولید آبزیان را یکی از طرفیت‌های مهم استان بوشهر دانست و تصریح کرد: پرورش میگو در استخرهای پرورشی و ماهی در قفس از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر است که در این عرصه نقش تاثیرگذاری در تولید محصولات آبزی دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر از برداشت 21 هزار تن میگوی پرورشی از استخرهای پرورشی استان بوشهرخبرداد و بیان کرد: از این میزان تولید بیش از 12 هزار تن آن به خارج از کشور صادر شده است.

زرین‌فربا بیان اینکه صادرات محصولات مختلف تجاری از استان بوشهر یکی از قابلیت‌های مهم  است افزود: صادرات محصولات مختلف از استان بوشهر افزایش یافته و این در حالی است صادرات آبزیان پرورشی مورد توجه ویژه قرار دارد.

وی با قدردانی از توجه  مسئولان دامپزشکی به تولید و پرورش محصولات دامی و آبزی خاطر نشان کرد: دامپزشکی استان بوشهر در تولید میگوی بدون بیماری امسال نقش مهمی ایفا کرد که نشان از توانمندی بالای آنها و جای قدردانی دارد.

مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر از طراحی کیت تشخیص بیماری میگو در بوشهر خبرداد و گفت: کیت تشخیصی بیماری میگوی پرورشی در بوشهر در راستای تولید میگوی عاری  از بیماری طراحی شد.

مرتضی بحرانی بیان کرد: این کیت  که از کشورهای مختلف وارد می‌شود با طراحی و تولید آن در استان بوشهر هزینه تامین آن کاهش می‌یابد.

وی افتتاح مرکز مطالعات  و پژوهش خلیج فارس و موزه دامپزشکی بوشهر و آغاز فعالیت نشریه الکترونیکی فصل نگاه و کتابخانه تخصصی را از دیگر برنامه‌ها دانست و افزود: در موزه دامپزشکی بوشهر وسائل قدیمی دامپزشکی، نمونه جنین دام و وسائل جراحی دامی ارائه شده است.

 

تسنیم/

 

ارسال نظر