کد خبر : 20440

وزیر راه و شهرسازی در گناوه:

بوشهر به خط ریلی متصل می‌شود

 بوشهر به خط ریلی متصل می‌شود

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اولویت در استان بوشهر اتصال به خط ریلی است گفت: امروز عملیات اجرایی چند قطعه از پروژه شبکه راه‌آهن بوشهر به شیراز آغاز می‌شود.

به گزارش بوشهر24، محمد اسلامی بعدازظهر امروز در جریان افتتاح  بزرگراه دیلم به گناوه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بزرگراه دیلم به گناوه قطعه باقیمانده  از مسیر ساحلی و کریدور شرقی به غربی است که بخش آخر هم به اتمام رسید و امروز زیر بار ترافیک رفت.

وی با اشاره به برنامه وزارت راه و شهرسازی افزود: اولویت نخست مسیرها و جاده‌های اصلی که بار ترافیک سنگین دارند  تبدیل آن به بزرگراه است.

وزیر راه و شهرسازی، ایمن سازی و بالا بردن راندمان سفرها را از اهداف تبدیل جاده‌های اصلی به بزرگراه دانست و گفت: در چند سال گذشته این پروژه پیوسته انجام شده و امروز قطعه 61 کیلومتری گناوه به دیلم به ترافیک باز می‌شود.

اسلامی، اولویت بعدی وزارت راه و شهرسازی در استان بوشهر را اتصال این استان به شبکه ریلی کشور دانست و خاطر نشان کرد: پروژه راه‌آهن بوشهر در دست اجراء است و تعدادی از قطعات امروز همزمان عملیات اجرایی آنها  آغاز می‌شود.

وی بررسی بافت‌های فرسوده و تولید مسکن را از اهداف دیگر سفر به استان بوشهر دانست و گفت: در راستای برنامه‌ای که برای تولید و رونق بخشیدن به مسکن داریم در استان بوشهر هم با تعریف برنامه‌ای که شده شتاب می‌گیرد و شاهد توسعه و رونق پروژه‌های راه سازی، اتصال ریلی، تولید مسکن در استان بوشهر باشیم.

 

تسنیم/

ارسال نظر