کد خبر : 20441

محمدرضا کدخدازاده گفت:

۱۶۶۴ کیلومتر طرح بزرگراهی در کریدور جنوب اجرا شد

۱۶۶۴ کیلومتر طرح بزرگراهی در کریدور جنوب اجرا شد

معاون ساخت و توسعه راه‌های وزارت راه و شهرسازی گفت: در اجرای طرح کریدور جنوب کشور یک‌هزار و ۶۶۴ کیلومتر بزرگراه اجراء و تاکنون یک‌هزار و ۸۸ کیلومتر آن افتتاح شده است.

به گزارش بوشهر24، محمدرضا کدخدازاده  عصر امروز در جریان سفر وزیر راه و شهرسازی به استان بوشهر با اشاره به افتتاح بزرگراه دیلم به گناوه اظهار داشت: این بزرگراه به طول 61 کیلومتر و عرض 11متر  نقش مهمی در سهولت حمل و نقل جاده‌ای و کاهش تصادفات  در این محور پرتردد دارد.

وی با بیان اینکه بزرگراه دیلم به گناوه با اعتبار یک‌هزار و 260 میلیارد ریال احداث شده است افزود:در اجرای این پروژه 351 هزار مترمربع خاکبرداری، یک میلیون و 116 هزار مترمکعب خاک‌ریزی و  161 هزار تن آسفالت‌ریزی شده است.

معاون ساخت و توسعه راه‌های وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه بزرگراه دیلم به گناوه دارای 120 دستگاه آبرو و یک دستگاه پل خاص است تصریح کرد: اشتغال زایی وجذب نیروی کار در منطقه، سهولت ارتباط شهرستان‌های بوشهر، دشتستان، گناوه، دیلم و اهواز، توسعه و آبادانی زیرساخت‌های حیاتی کشور از عمده اهداف این پروژه است.

کدخدازاده از اجرای  پروژه بزرگراهی کریدور جنوب کشور خبرداد و بیان کرد: در اجرای طرح کریدور جنوب کشور یک‌هزار و 664 کیلومتر بزرگراه اجراء و تاکنون یک‌هزار و 88 کیلومتر آن افتتاح شده است.

وی، با بیان اینکه هم اکنون 33 قطعه راهسازی بزرگراهی در جنوب در حال اجراء است افزود: بیش از 827 کیلومتر طرح بزرگراهی در جنوب کشور در حال اجراء است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به طول بزرگراههای استان بوشهر خاطر نشان کرد: 390 کیلومتر طرح بزرگراهی در استان بوشهر اجرا و تکمیل شده است.

 

تسنیم/

ارسال نظر