کد خبر : 20458

احمد لطفی گفت:

۱۵۰۰ خانوار تحت پوشش کمیته امداد استان بوشهر خودکفا شدند

۱۵۰۰ خانوار تحت پوشش کمیته امداد استان بوشهر خودکفا شدند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر گفت: با برنامه‌ریزی و توانمندسازی مددجویان یک هزار و ۵۰۰ خانوار تحت پوشش این نهاد خودکفا شدند.

به گزارش بوشهر24، احمد لطفی صبح امروز در نشست با امام جمعه شهر چغادک با تاکید بر افزایش خدمات کمیته امداد و به مددجویان  اظهار داشت: با علم به اینکه امسال سال سختی برای مردم است این نهاد اقدام به ایجاد اتاق جنگ اقتصادی کرد تا بتواند فشارهای اقتصادی که بر دهک‌های پایین جامعه فشار می‌آورد را کنترل کند.

وی از افزایش سه برابری مددجویان به کمیته امداد خبرداد و افزود: میزان مراجعات غیر تحت پوشش به این نهاد طی 9 ماه گذشته سه برابر شده است که تلاش کردیم خدمات به روز و صف ارائه خدمات به مردم شکسته شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر تصریح کرد: در این راستا زمینه سازی لازم برای حمایت این افراد که 13 هزار خانواده بوده را در مجموعه این نهاد ایجاد و زمینه کاهش نارضایتی‌های احتمالی را فراهم کردیم.

لطفی بیان کرد به روزرسانی خدمات را نه تنها در حوزه پوشش حمایتی امداد در عرصه پرداخت مستمری بلکه در سایر حوزه‌ها از جمله اشتغال، مسکن، درمان، فرهنگی و جهیزیه نیز انجام شد.

وی به حوزه اشتغال پرداخت و گفت: در حوزه اشتغال اقدام به ارائه تسهیلات مالی ارزان قیمتی کردیم که نتیجه آن خودکفایی یک هزار و 500 خانوار تحت پوشش  در امسال بوده است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر بیان کرد: در حوزه مسکن با سیاست گذاری که برای رفع مشکل مردم در طی سه سال انجام شده انتظار می‌رود که تا پایان سال آینده مشکل مسکن مددجویی در سطح استان رفع شود.

وی با اشاره به مشکلات مددجویان تحت پوشش این نهاد در بخش مرکزی بوشهر ، اظهار داشت: با استقرار یک اداره این نهاد در شهر چغادک به دنبال این بودیم که زمینه ارائه خدمات مطلوب تری به مردم ارائه شود.

لطفی با اشاره به این که نیازهای مددجویی در سطح استان با اعتبارات کمیته امداد هم خوانی ندارد ،خاطر نشان کرد: نیاز است شرکت‌های صنعتی نیز در راستای مسئولیت اجتماعی خود به افراد نیازمند پیرامونی کمک کنند.

امام جمعه چغادک نیز گفت: برای رفع فقر در شهر چغادک که آمار آن نسبتا بالاست نیاز به یک نهضت محرومیت‌زدایی داریم.

حجت‌الاسلام رضا خدری   افزود: در این راستا همه ادارات و نهادهای مستقر و غیر مستقر در این خصوص تلاش کنند هر چند نقش خیران در این بخش نیز باید لحاظ شود.

امام جمعه شهر چغادک تصریح کرد: با توجه به این که جوانان برای تشکیل زندگی دچار مشکلات اساسی هستند نیاز است که توجه ویژه ای در این بخش انجام تا از آسیب‌های احتمالی در آینده ممانعت شود.

وی تصریح کرد: در کنار بیان مشکلات مردم و نیازمندان در خطبه‌های نماز جمعه، سعی ما این است که با رایزنی با افراد ذی‌نفوذ و خیران به دنبال کمک رسانی به مردم محروم تلاش کنیم.

امام جمعه شهر چغادک عنوان کرد: با تشکیل یک قرارگاه جهادی در بین کسبه و خیرین شهر چغادک به دنبال این هستیم که ضمن شناسایی حرف مختلف در سطح شهر زمینه ارائه خدمات رایگان آنها به مردم نیازمند را فراهم کنیم .

 

تسنیم/

ارسال نظر