کد خبر : 20459

علیرضا رفیعی پور گفت:

۱.۲ میلیون تن انواع آبزیان در استان‌های ساحلی تولید و صید شد

۱.۲ میلیون تن انواع آبزیان در استان‌های ساحلی تولید و صید شد

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به تولید و صید یک‌میلیون و ۲۰۰ آبزیان در کشور گفت: امسال ۴۰۰ هزار تن آبزیان پرورشی تولید و ۸۰۰ هزار تن آبزیان در استان‌های ساحلی، صید شده است.

به گزارش بوشهر24، علیرضا رفیعی پور با تاکید بر افزایش مواد پروتئینی در کشور اظهار داشت: استان بوشهر نقش مهم و تعیین کننده‌ای در پرورش، صید و تولید انواع گوشت سفید، قرمز، ماهی  و میگو دارد به‌گونه‌ای که قطب تولید میگوی پرورشی کشور معرفی شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی از سرمایه‌گذاری در تولید گوشت قرمز در بوشهر خبرداد و افزود: با سرمایه‌گذاری خارجی در بوشهر در توسعه کشتارگاه دام به‌زودی با واردات دام از کشورهای استرالیا، نیوزلند، برزیل با کشتی به بوشهر و کشتار و فرآوری آن  ضمن تامین گوشت قرمز کشور، زمینه صادرات آن فراهم می‌شود.

وی با اشاره به افزایش آبزیان پرورشی و صید ماهی در استان‌های ساحلی بیان کرد: امسال یک‌میلیون و 200 آبزیان  شامل  400 هزار تن آبزیان پرورشی  و 800 هزار تن  صید ماهی در استان‌های ساحلی به ثبت رسیده است که نسبت به سال‌های قبل افزایش چندبرابری دارد.

رئیس سازمان دامپزشکی با اشاره به افزایش  دیگر محصولات دامی در تامین مایحتاج مردم خاطر نشان کرد: امسال 800 هزار تن گوشت قرمز، 900 هزار تن تخم مرغ، 10 میلیون تن شیر و 300 هزار تن عسل در کشور تولید و بخشی از آنها صادر می‌شود.
 
تسنیم/
 
                               

 

 

 

ارسال نظر