کد خبر : 20461

اورژانس هسته ای بوشهر:

بوشهر از استان های استراتژیک کشور است

بوشهر از استان های استراتژیک کشور است

افزایش امکانات درمانی استان بوشهر و کاهش هزینه های سفر و درمان بیماران از مهمترین ویژگی های راه اندازی اورژانس هسته ای بوشهر است.

به گزارش بوشهر24، بوشهر از استانهای استراتژیک کشور است که موقعیت جغرافیایی ویژه در شمال خلیج فارس و صنایع نفت و گاز تامین کننده بزرگ  امنیت و درآمد های کشور است.

نیروگاه هسته ای بوشهر که بزرگترین نیروگاه اتمی جهان اسلام است در بوشهر قرار دارد و صنایع نفت و گاز، سازمان انرژی اتمی طبق پیوست های قانونی ملزم به برخی اقدامات پیرامون تاسیسات خود جهت توسعه و رفاه ساکنین اطراف این تاسیسات می باشد.

اورژانس هسته ای یکی از اقدامات است که با همکاری سازمان انرژی اتمی، دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر و استانداری بوشهر در حال ساخت است.

استاندار بوشهر عبدالکریم گراوند در جریان بازدید از روند اجرای ساختمان اورژانس هسته‌ای بوشهر گفت: با توجه به اینکه این پروژه با همکاری سازمان انرژی اتمی ایران در حال ساخت است انتظار داریم سازمان انرژی اتمی همکاری بیشتری برای تکمیل این پروژه داشته باشد.

وی افزود: با اشاره به پیشرفت ۷۰ درصدی ساختمان اورژانس هسته‌ای بوشهر گفت: استان بوشهر برای ساخت اورژانس هسته‌ای تاکنون ۹ میلیارد تومان هزینه کرده است و عملیات اجرایی این مرکز درمانی بر اساس تفاهم‌نامه سه جانبه وزارت بهداشت، استانداری بوشهر و سازمان انرژی اتمی ایران آغاز شده است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه ساختمان اورژانس هسته‌ای بوشهر از پیشرفت مطلوبی برخوردار است، افزود: بر اساس ارزیابی‌های انجام شده  ساختمان اورژانس هسته‌ای بوشهر دارای 65 تا 70 درصد پیشرفت است و  البته مصالح تکمیل این ساختمان تامین شده است.

گراوند با تاکید بر تحقق تعهدات سازمان انرژی اتمی ایران در ساخت این اورژانس بیان کرد: بر اساس تعهدات مجری، ساختمان اورژانس هسته‌ای بوشهر نیمه نخست سال آینده وارد چرخه بهره برداری می‌شود.  

وی، افزود: ساختمان اورژانس هسته‌ای بوشهر دارای 101 تخت بستری و درمانی است که نقش مهمی در کمک به مراکز درمانی استان بوشهر دارد.

درباره اهمیت این موضوع توسط دکتر دادجو دبیردبیرخانه تخصصی سلامت در بلایا و پدافند غیرعامل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر دی 96 گفته است : با توجه به موقعیت استان بوشهر و وجود نیروگاه اتمی حفظ آمادگی نیروهای درمانی در برخورد با حوادث هسته ای حائز اهمیت است .

دادجو گفت : سال 96 به دلیل برگزاری رزمایش هسته ای این دوره آموزشی در دو سطح برنامه ریزی و ترتیبی داده شده تا سطح یک آن با بهره گیری از توانمندی مربیان دوره دیده دانشگاه در زمینه حوادث پرتویی اجرا گردد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اسفند 96 با اشاره به ساخت اورژانس هسته‌ای بوشهر با همکاری سازمان انرژی اتمی گفت: در ساخت این مرکز درمانی ۳۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌شود.

سعید کشمیری در بازدید از روند اجرای طرح‌های بیمارستانی در شهر بوشهر با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌های درمانی مورد توجه ویژه قرار دارد اظهار داشت: یکی از پروژه‌های مهمی که در کنار فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر مورد توجه قرار گرفت ساخت اورژانس هسته‌ای است که این پروژه با کاربری هسته‌ای و عمومی با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان آغاز شده است.

وی بیان اینکه بر اساس تفاهم انجام شده برای ساخت اورژانس هسته‌ای بوشهر از محل اعتبارات وزارت بهداشت ۱۳ میلیارد تومان تامین می‌شود گفت: در این راستا استانداری بوشهر ۸.۳ میلیارد تومان و سازمان انرژی اتمی ۸.۳ میلیارد تومان تامین می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه اورژانس هسته‌ای بوشهر در زمینی به مساحت هشت هزار متر مربع ساخته می‌شود افزود:اورژانس هسته‌ای که روند اجرایی مطلوبی دارد در جوار بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر راه‌اندازی می‌شود.

کشمیری از تخصیص ۸۰ میلیارد ریالی برای ساخت اورژانس هسته‌ای بوشهر خبرداد و تصریح کرد: در حال حاضر از برنامه زمان بندی پروژه جلوتر هستیم و امید می‌رود در موعد مقرر دو ساله این پروژه تکمیل شود.

 

سپاس/

 

ارسال نظر