کد خبر : 20469

معاون رئیس جمهور در بوشهر:

شرکت‌های دانش بنیان به مرز ۴۰۰۰ شرکت رسید

شرکت‌های دانش بنیان به مرز ۴۰۰۰ شرکت رسید

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه تعداد شرکت‌های دانش بنیان به مرز ۴ هزار شرکت رسید گفت: جمهوری اسلامی ایران در منطقه در بخش علمی و فناوری دارای رتبه نخست است.

به گزارش بوشهر24، سورنا ستاری صبح امروز وارد فرودگاه بوشهر شد و مورد استقبال استاندار، مسئولان دستگاه‌های اجرایی، شرکت‌های دانش بنیان و مراکز آموزش عالی قرار گرفت.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه استان بوشهر از جایگاه مهمی برخوردار است اظهار داشت: این استان در حوزه نفت، گاز، شیلات و گردشگری دارای جایگاه مهم و سرآمد در کشور است اگرچه در زمینه زیرساخت علمی و دانشگاه‌ها نوپا و جوان است.

وی، با اشاره به سفر به استان افزود: در سفر به بوشهر برنامه‌های دانش بنیان ، دانشگاه‌‌ها، پارک علم و فناوری پیگیری می‌شود که امیدوارم پس از این سفر اتفاقات خوبی  رقم بخورد تا حلاوت و شیرینی دانش در زندگی روزمره مردم فراهم شود.

ستاری با اشاره به دستاورهای علمی کشور خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران در عرصه علمی و فناوری رتبه نخست منطقه است که پیشرفت در این عرصه روز افزون است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه  تعداد شرکت‌های دانش بنیان به مرز 4 هزار شرکت رسیده است گفت: شرکت‌های دانش بنیان سال گذشته 60 هزار میلیارد تومان فروش داشته‌اند که امسال  فروش  این شرکت‌ها چند برابر سال گذشته می‌رسد.

در سفر یک روزه معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به بوشهر چند طرح علمی و دانش بنیان دانشگاه خلیج فارس از جمله مرکز نوآوری این دانشگاه افتتاح می‌شود و از چند شرکت دانش بنیان بازدید می‌شود.

بازدید از مرکز بین المللی توسعه نرم افزار خلیج فارس، ایستگاه فناوری‌های آبزیان دریایی، شرکت‌های مستقر در ساختمان پارک علم و فناوری بوشهر، اورژانس در دست ساخت هسته‌ای بوشهر ، مرکز رشد واحد‌های فناور دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دیدار با نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر و شرکت در جلسه شورای اداری استان از جمله برنامه‌های معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در سفر به بوشهر است.

 

تسنیم/

ارسال نظر