کد خبر : 20471

محمدرضا بهرامن گفت:

۵۵۰۰ معدن در کشور فعال است

۵۵۰۰ معدن در کشور فعال است

رئیس خانه معدن ایران با اشاره به فعال بودن ۵ هزار و ۵۰۰ معدن در استان‌ها گفت: فعالسازی و توسعه معادن کوچک یکی از اولویت‌های خانه معدن است.

به گزارش بوشهر24، محمدرضا بهرامن امشب در نشست با استاندار بوشهر با تاکید بر بهره جستن از ظرفیت معادن استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر به سبب شرایط و ساختار زمین شناسی از ظرفیت مطلوبی در عرصه ذخائر معدنی برخوردار است که باید از این ظرفیت برای توسعه سرمایه گذاری استفاده کرد.

وی، دسترسی استان بوشهر به آبهای آزاد را یک فرصت مهم برای توسعه صادرات دانست و تاکید کرد: با توجه به وجود بازار صادراتی در کشورهای حاشیه خلیج فارس باید استان بوشهر  از این فرصت برای توسعه صادرات استفاده کند.

رئیس خانه معدن ایران ذخائر معادن استان بوشهر را برای اجرای طرح‌های عمرانی منحصر به‌فرد دانست و تاکید کرد: برای صادرات مواد معدنی از استان بوشهر باید زیرساخت‌های صادراتی توسعه یابد و در این راستا پایانه صادراتی مواد معدنی در استان بوشهر امری مهم و ضروری است.

بهرامن با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های معادن استان بوشهرگفت:باید از فرصت بازار صادراتی کشورهای حوزه خلیج فارس که فراهم شده بهره کافی برده شود .

وی با اشاره به فعال بودن معادن در استان‌ها تصریح کرد:5 هزار و 500 معدن در استان‌ها فعال است و این در حالی است که فعالسازی و توسعه معادن کوچک یکی از اولویت‌های خانه معدن است.

رئیس خانه معدن ایران با بیان اینکه امروز اقتصاد کشور شرایط ویژه و حساسی دارد تاکید کرد: باید با فعال سازی معادن کوچک  و حمایت از سرمایه‌گذاری ضمن اشتغال‌زایی زمینه افزایش صادرات فراهم شود.

 

تسنیم/

ارسال نظر