کد خبر : 20477

معاون رئیس جمهور در بوشهر:

شرکت‌های دانش‌بنیان پزشکی تقویت می‌شوند

شرکت‌های دانش‌بنیان پزشکی تقویت می‌شوند

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه ایران رتبه نخست علمی در منطقه دارد گفت: این موفقیت با تلاش شرکت‌های دانش بنیان محقق شده و در این راستا شرکت‌های دانش‌بنیان پزشکی تقویت می‌شوند.

به گزارش بوشهر24، سورنا ستاری صبح امروز در بازدید از مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای بوشهر از توسعه شرکت‌های دانش بنیان خبر داد و اظهار داشت: این شرکت‌ها اکنون به مرز 4هزار شرکت رسیده که بخشی از این شرکت‌ها در عرصه پزشکی فعال هستند.

وی با تاکید بر تقویت شرکت‌های دانش بنیان افزود: ایران رتبه نخست علمی در منطقه دارد که این موفقیت با تلاش شرکت‌های دانش بنیان محقق شده و در این راستا تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان پزشکی مورد توجه ویژه قرار دارد.

رئیس مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز با اشاره به نیازمندی‌های این مرکز گفت: برای توسعه فعالیت‌ها به دو دستگاه تصویربرداری و دستگاه تولید کننده داروهای رادیو اکتیو نیاز است.

مجید اسدی افزود:در این راستا دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیمی از هزینه‌های آن تامین کرده اما برای 50 درصد دیگر نیاز به حمایت است.

وی با بیان اینکه مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای خلیج فارس با هدف انجام طرح‌های پژوهشی فعالیت خود را آغاز کرده خاطر نشان کرد: این مرکز در زمینه‌های مختلف پزشکی هسته‌ای در قالب گروه‌های تصویربرداری مولکولی، فیزیک پزشکی، نانوتکنولوژی پزشکی و فارماکولوژی مولکولی فعالیت می‌کند.

رئیس مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: بخش بالینی این مرکز در زمینه پزشکی هسته‌ای و درمان و تشخیص بیماری‌های مختلف از جمله سرطان، قلب و عروق فعالیت چشمگیری دارد.

اسدی تصریح کرد: این مرکز با تکیه بر توانمندی‌های بالای علمی و پژوهشی اعضا، تاکنون موفق به کسب موفقیت‌هایی در سطح مراکز تحقیقاتی کشور و نیز چاپ مقالات متعددی در مجلات معتبر بین المللی شده است.

 

تسنیم/

 

ارسال نظر