کد خبر : 20478

رئیس اداره حفاظت محیط زیست خارگ گفت:

فلرمشعل شرکت نفت فلات قاره خارگ خاموش شد

فلرمشعل شرکت نفت فلات قاره خارگ خاموش شد

به مناسبت روز هوای پاک یکی از فلرهای مشعل شرکت نفت فلات قاره خارگ خاموش شد.

 به گزارش بوشهر24، مرتضی مخلوعی صبح امروز در جمع خبرنگاران در خارگ با گرامیداشت روز هوای پاک به شرکت‌های مستقر در خارگ پرداخت و اظهار داشت:  به منظور کاهش آلودگی هوا و همزمان با روز ملی هوای پاک یکی از فلرهای مشعل نفت برای همیشه خاموش شد.

وی بیان کرد:در این اقدام شایسته که توسط کارشناسان شرکت نفت فلات قاره منطقه خارگ عملیاتی شد از این پس گازهای همراه نفت به جای سوختن در فلر و آلودگی هوا برای استفاده به شرکت پتروشیمی خارگ تحویل داده می‌شود.

به گفته رئیس اداره حفاظت محیط زیست خارگ با این اقدام درصد زیادی از آلودگی هوای منطقه کاهش می‌یابد و این سرمایه ملی که سالها در فلر دود می‌شد از این پس تبدیل به محصولات قابل استفاده در صنایع مختلف می‌شود.

مخلوعی ضمن قدردانی از مسئولان شرکت نفت فلات قاره افزود: با توجه به رویکرد مثبت مدیریت شرکت نفت فلات قاره منطقه خارگ امیدوار هستیم در آینده‌ای نزدیک شاهد صفر شدن فلرینگ در منطقه خارگ باشیم.

وی  پاکسازی و درختکاری در جزیره خارگو را از دیگر برنامه‌ها دانست و عنوان کرد: جزیره خارگو با طول 5 کیلومتر و عرض 3 کیلومتر در ضلع شمالی و به فاصله 3 کیلومتری از جزیره خارگ واقع شده است و خالی از سکنه است.

مرتضی مخلوعی بیان کرد: امسال و همزمان با روز ملی هوای پاک تعدادی از دوستداران محیط زیست در اقدامی شایسته نسبت به درختکاری در این جزیره اقدام کرده و همزمان قسمتی از این جزیره نیز پاکسازی کردند.

به گفته رئیس اداره حفاظت محیط زیست خارگ این جزیره که دارای خاک بسیار حاصلخیزی است و با وجود بارش‌های مناسبی که امسال صورت گرفته محل بسیار مناسبی برای جمعیت آهوان ساکن در این جزیره شده است.

مخلوعی تصریح کرد: با توجه به ساحل ماسه‌ای مناسب این جزیره جایگاه امنی برای زمستان گذرانی و جوجه آوری پرندگان مهاجر زمستان گذران است که هر ساله و با آغاز فصل سرما به این جزیره کوچ می‌کنند.

 

تسنیم/

ارسال نظر