کد خبر : 20494

سورنا ستاری معاون علمی وفناوری رئیس جمهور:

رونمایی از محصول فناورانه دانشگاه خلیج فارس بوشهر به روایت تصویر

رونمایی از محصول فناورانه دانشگاه خلیج فارس بوشهر به روایت تصویر

۱۳ محصول فناورانه دانشگاه خلیج فارس بوشهر در حوزه فناوری اطلاعات و زیست فن آوارانه به حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور رونمایی شد.

به گزارش بوشهر24، در سفر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان، در مراسمی در معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه خلیج فارس بوشهر از 13 محصول فناورانه رونمایی شد.

رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر در این مراسم با بیان اینکه این محصولات در حوزه فناوری اطلاعات و  زیست فن آوارانه است اظهار داشت: محصولات در حوزه فناوری اطلاعات شامل  گیت وی بیرونی به منظور دریافت اطلاعات از سنسورهای مختلف ، نود چند سنسوره به منظور اتصال آسان سنسورهای مختلف به یک شبکه، گیت وی قابل حمل در راستای انجام تست و طراحی شبکه، ردیاب با استفاده از اطلاعات دریافت شده از ماهواره هاو ارسال به بستر شبکه است.

عبدالمجید مصلح با اشاره به محصولات رونمایی شده در حوزه زیست فناورانه افزود: محصولات رونمایی شده در حوزه زیست فن‌آوارانه در پژوهشکده خلیج فارس شامل: آگار،  قیر چوب، غذای فراسودمند میگو  حاوی عصاره جلبک ،  غذای ماهی دریایی حاوی آرد جلبک، کود آلجیلایزر،  فوکوئیدان،فیلم بایوکامپوزیت خوراکی از جلبک، کود نانو سیلیس و  ساپونین متابولیت ثانویه استخراج شده از خیار دریایی است.

 

تسنیم/

ارسال نظر