کد خبر : 20499

فرمانده مرزبانی ناجا گفت:

شناورهای تندرو به تجهیزات دریابانی استان بوشهر افزوده می‌شود

شناورهای تندرو به تجهیزات دریابانی استان بوشهر افزوده می‌شود

در راستای تقویت تجهیزات مرزبانی، امکانات دریایی و شناورهای تندرو به تجهیزات دریابانی استان بوشهر افزوده می‌شود.

به گزارش بوشهر24، سردار قاسم رضایی صبح امروز در نشست با مسئولان شهرستان کنگان با بیان اینکه مرزداری جزء فرهنگ لاینفک مردم ساحل نشین استان بوشهر از جمله مردم کنگان است اظهار داشت: مرزنشینان و ساحل نشینان استان بوشهر کارنامه درخشانی در مرزداری در ادوار مختلف تاریخی دارند که از تلاش مردم قدردانی می‌شود.

وی با قدردانی از مسئولان در تحقق  مطالبات و خواسته‌های مرزداران افزود: تقویت تعاملات مرزی و تسهیل در امورات و تامین معیشت ساحل‌‌نشینان مورد توجه و در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

سردار قاسم رضایی با بیان اینکه مقابله با متجاوزان به مرزهای دریایی را یک افتخار مردم استان بوشهر دانست و تصریح کرد: دیار قهرمان‌پرور استان بوشهر مهد دلیران و مرزدارانی همچون رئیسعلی‌دلواری و دیگر سرداران بزرگ است.

وی با بیان اینکه امنیت، آرامش و آسایش مردم و ساحل نشینان از دغدغه‌های اصلی و از اهمیت خاصی برخوردار است افزود: مشکلات و مطالبات ساحل نشینان و اتحادیه‌داران صیادی باید با همکاری همه سازمان‌ها و متولیان به صورت قانونی برطرف شود.

 فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به اینکه خلیج فارس از اهمیت خاص و فوق العاده‌ای برخوردار است خاطر نشان کرد: تردد در این دریای مهم، استراتژیک و تامین امنیت آن جایگاه ویژه‌ای دارد.

سردار رضایی با تاکید بر مقابله با قاچاقچیان در آبهای خلیج فارس گفت: مبارزه با قاچاق کالا، مواد مخدر و اقلام ضد فرهنگی از وظایف مرزبان است و  به صورت جدی با قاچاقچیان برخورد می‌شود.

وی با تاکید بر تقویت تجهیزات دریایی و شناورهای تندرو تصریح کرد: این مهم در دستور کار مرزبانی قرار دارد و در این راستا با توان عملیاتی دریابانی استان بوشهر با افزایش امکانات، تجهیزات دریایی و شناورهای تندرو تقویت می‌شود.

 فرمانده مرزبانی ناجا از تقویت امنیت مرزهای جمهوری اسلامی  ایران خبرداد و تاکید کرد: مرزهای جمهوری اسلامی ایران به سبب توانمندی، مدیریت هوشمندانه، امکانات لازم و اقدامات فنی مرزداران، از امنیت مطلوبی برخوردار است و در این راستا تقویت امنیت مرزها در دستور کار قرار دارد.

 

تسنیم/

ارسال نظر