کد خبر : 20511

اظهارات رییس جمهور:

اطلاعیه دفتر رئیس جمهوری در خصوص سخنان روحانی در وزارت ارتباطات

اطلاعیه دفتر رئیس جمهوری در خصوص سخنان روحانی در وزارت ارتباطات

دفتر رییس جمهوری با صدور اطلاعیه ای درباره سخنان رییس جمهوری در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: انتظار می رود هرگونه روایت یا قضاوت در مورد این سخنان با مراجعه به متن سخنرانی صورت پذیرد و افراد تحت تاثیر روایت های غیر مستقیم یا تحریف و تقطیع شده ای که گاه با انگیزه ای سیاسی و تخریبی از سوی برخی جریان ها صورت می گیرد، واقع نشوند.

به گزارش بوشهر24؛ در پی برخی مطالب منتشر شده در خصوص اظهارات رییس جمهوری در دیدار با مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، روابط عمومی دفتر رییس جمهور اطلاعیه ای صادر کرد.
در این اطلاعیه آمده است: سخنان حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در دیدار روز دوشنبه اول بهمن 1397 با معاونان و مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، به صورت زنده از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شده و متن کامل و فیلم آن نیز در پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری در دسترس عموم قرار دارد.
روابط عمومی دفتر رییس جمهوری ضمن احترام به آراء و نظراتی که بر آمده از تعهد نسبت به حفظ و حراست از ارزش های دینی و احکام شرعی است، افزود: انتظار می رود هرگونه روایت یا قضاوت در مورد این سخنان با مراجعه به متن سخنرانی صورت پذیرد و افراد تحت تاثیر روایت های غیر مستقیم یا تحریف و تقطیع شده ای که گاه با انگیزه ای سیاسی و تخریبی از سوی برخی جریان ها صورت می گیرد، واقع نشوند.
این اطلاعیه می افزاید: رییس جمهوری در سخنرانی مذکور، در مورد حجاب تصریح کرد که 'ما در مساله حجاب اول از زن شروع می‌کنیم در حالی که قرآن اول از مرد شروع می‌کند؛ و قل للمومنین یغضوا من ابصارهم، از چشم شروع می‌کند. به مردها خطاب می‌کند که چشم تان را به نامحرم ندوزید... پس اساس حجاب برای امنیت است. خداوند می‌گوید این حجاب را برای شما (زنان) مقرر کردیم تا آزار نبینید؛ فلا یوذین؛ حجاب داشته باشید تا همه بفهمند که زنی با عفت و دنبال زندگی خودتان هستید.' بنابر این ضرورت شرعی حجاب در سخنان ایشان مورد انکار قرار نگرفته است.
در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است: رییس جمهور همچنین در سخنان خود در مورد فضای مجازی اظهار داشت که 'ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم؛ نه درست است و نه قانونی و شرعی. با خواست مردم که نمی‌توانیم مبارزه کنیم... دین بدون انتخاب امکان پذیر نیست. با تحمیل که دین درست
نمی‌شود. لااکراه فی الدین. اساس دین باید با فهم، درک، پذیرش و قبول باشد. بقیه مسائل هم این گونه است. طرف اگر تفهیم بشود و ارزش کار را بداند، خودش دنبال می‌کند و نیاز نیست ما به مردم فشار بیاوریم.'
روابط عمومی دفتر رییس جمهوری در بخش دیگری از اطلاعیه خود افزوده است: روحانی ضمن تاکید بر ضرورت مراعات حریم خصوصی افراد و استفاده بهینه از فضای مجازی تاکید کرد که ما باید با فرهنگ سازی سواد رسانه ای نوجوانان و جوانان را بالا ببریم و تجربه ثابت کرد که بعضی از اقدامات مانند برخی فیلترینگ ها که در سال های اخیر کرده ایم، ناموفق بوده است.
در این اطلاعیه با اشاره به توطئه ای چند لایه دشمنان برای ایجاد شکاف و اختلاف میان مسوولان و مردم و ایجاد بی اعتمادی عمومی به ویژه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی؛ به بصیرت انقلابی، انسجام و یکپارچگی ملی و همبستگی شخصیت های سیاسی و رسانه ها و نخبگان مورد اعتماد جامعه به عنوان ضرورتی مهم برای خنثی سازی و شکست توطئه ای بدخواهان نظام اسلامی تاکید شده است.

 

ایرنا/

ارسال نظر