کد خبر : 20516

امام جمعه موقت بوشهر:

القای ناامیدی در جامعه اهداف آمریکا را محقق می‌کند

 القای ناامیدی در جامعه اهداف آمریکا را محقق می‌کند

امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه آمریکا و دیگر دشمنان به دنبال القای ناامیدی در جامعه هستند گفت: جلوگیری از القا ناامیدی در جامعه وظیفه همگان است.

به گزارش بوشهر24؛ حجت‌الاسلام حسین دشتی در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر کرامت نفس و حفظ ارزش‌های انسانی را یک امر الهی دانست و اظهار داشت: انسان نباید در برابر همه چیز ارزش‌ها و فرهنگ خود را حقیر کند چرا که ضعف در نفس انسان سبب حقارت و نابودی می‌شود.

امام نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه استکبار و استعمار برای حقیر کردن و به ضعف کشاندن جامعه از هیچ کوششی فروگذاری نمی‌‌کند تصریح کرد: آنان تلاش دارند که جامعه اسلامی را در برابر کشورهای پیشرفته حقیر کنند که  این مهم سبب جلوگیری از رشد و پیشرفت انسان و جامعه می‌شود.

امام جمعه موقت بوشهر با تاکید بر این نکته که جوانان و نوجوانان نباید در برابر لذت شهوانی خود را حقیر و ذلیل کنند تصریح کرد: اسیر شدن در برابر لذت‌ها نشان از ضعف، بی‌اعتمادی و عقب ماندگی است که باید در این راستا با سازندگی نفس خویش زمینه تقویت تقوا فراهم شود.

وی با بیان اینکه  انسان تنها در برابر علم و معلم می‌تواند خود را کم بشمارد گفت: مقدمه رشد و کمال انسان کوچک شمردن خود در برابر علم و معلم  است ولی نباید همیشه انسان شاگرد بماند.

دشتی از رشد علمی و اجتماعی ایران اسلامی خبرداد و بیان کرد: کشور از جهات مختلف رشد و پیشرفت قابل توجهی کرده به‌گونه‌ای که  سرعت رشد علمی ایران 11 برابر میانگین جهانی است.

خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه ایران در جهان رتبه شانزدهم و در منطقه دارای رتبه نخست در رشد علمی است گفت: جمهوری اسلامی ایران در رشته‌های هوافضا، ماهواره، علوم هسته‌ای، پهپاد و دیگر رشته‌های علمی در 40 سال گذشته رشد قابل توجهی کرده که سبب نگرانی و ناراحتی دشمنان شده است.

امام جمعه موقت بوشهر به جنگ روانی دشمن پرداخت و با بیان اینکه دشمن در راستای ناامیدی جامعه پیشرفت‌های علمی و اجتماعی ایران را سیاه نمایی می‌کند افزود: دشمن امروز دست به جنگ روانی علیه توسعه، پیشرفت و دستاوردهای نظام اسلامی ایران زده که نیاز به افشاگری و بصیرت‌افزایی دارد.

وی با اشاره به اینکه دشمن  با جنگ روانی به جامعه القا کرده بود که انقلاب اسلامی ایران به چهل سالگی نمی‌رسد خاطرنشان کرد: به کوری چشم دشمنان ملت بزرگ ایران جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی بهتر و با شکوه‌ برگزار می‌کند.

دشتی با بیان اینکه آمریکا و دیگر دشمنان ناامیدی را در جامعه القا می‌کنند افزود: القای فرهنگ یاس و ناامیدی در جامعه از اهداف دشمنان است که برای تحقق نیافتن اهداف و توطئه آمریکا جلوگیری از فرهنگ القا ناامیدی در جامعه وظیفه همگان است.

خطیب نماز جمعه بوشهر تاکید کرد: اگر  نخبگان و مردم از پیشرفت‌های حاصل شده ناامید شوند بزرگترین ضربه به رشد اجتماعی و جامعه وارد می‌شود.

امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه آمریکا به شدت ضعیف، ترسو و ذلیل شده گفت: وحشت و ضعیف شدن آمریکا به‌گونه‌ای است که در حال ترک منطقه است.

وی افزود: دشمن درصدد است این وحشت و ضعیفی که بر آنان مستولی شده  در جامعه ما گسترش دهد که نباید در برابر ظلم‌هایی که استکبار، رژیم صهیونیستی و کشورهای هم پیمانشان در منطقه انجام داده‌اند مقاومت شود.

دشتی انتقاد را  یک امری مهم و سازنده در جامعه دانست و تاکید کرد: انتقاد منصفانه سبب سازندگی، رشد، افزایش آگاهی و سبب حیات جامعه می‌شود که منتقدین باید مواظب باشند در پازل دشمن قرار نگیرند.

خطیب نماز جمعه بوشهر با گرامیداشت دهه مبارک فجر بر حضور چشمگیر در همه برنامه‌های ایام‌الله دهه فجر تاکید کرد و گفت: حضور در برنامه‌های چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی به ویژه راهپیمایی 22 بهمن امری مهم و ضروری است.

امام جمعه موقت بوشهربا اشاره به برگزاری یادواره شهدای روحانی استان بوشهر تصریح کرد: برگزاری یادواره شهدا روحانی با حضور قشرهای مختلف مردم در راستای تبیین جایگاه شهدای روحانی در عرصه‌های مختلف برگزار می‌شود.

 

تسنیم/

 

ارسال نظر