کد خبر : 20517

مشاور گردشگری دریائی معاونت امور عمرانی استانداری بوشهر:

طرح‌های گردشگری دریایی در نقاط ساحلی استان بوشهر اجرا‌ می‌شود

طرح‌های گردشگری دریایی در نقاط ساحلی استان بوشهر اجرا‌ می‌شود

با اشاره به تدوین طرح‌های گردشگری گفت: در این راستا طرح‌های گردشگری دریایی در نقاط ساحلی استان بوشهر اجراء می‌شود.

به گزارش بوشهر24؛ بهرام نکیسا صبح امروز در نشست بررسی اجرای طرح‌های گردشگری دریایی در استان بوشهر با بیان اینکه گردشگری دریایی سرشار از فرصت‌های شغلی است اظهار داشت: گردشگری به‌ویژه گردشگری دریائی می‌تواند در کنار سایر مزیت‌های استان بوشهر، سبب رونق اقتصاد و اشتغال استان شود.

وی بیان  کرد: اگرچه ماموریت اصلی صنعت گردشگری ایجاد وفاق و همدلی و شناخت از تنوع‌های فرهنگی و برخورداری از کشور و دنیائی امن و آرام است، لکن ایجاد اشتغال و شکوفائی اقتصادی نیز در این صنعت نهفته است .

مشاور گردشگری دریائی معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری بوشهر افزود: عزم و اراده مسئولان ارشد  استان بوشهر برای رونق گردشگری دریایی فرصت مغتنمی برای حضور بخش خصوصی و فعالان حوزه صنعت گردشگری است.

نکیسابا بیان اینکه گردشگری دریایی سرشار از فرصت ‌متنوع شغلی برای جویندگان کسب کار استخاطر نشان کرد: شهرها و روستاها و جزایر استان بوشهر بستر مناسب برای فعالیت و سرمایه‌گذاری در امر گردشگری دریائی است.  

وی افزود: استان بوشهر با دارا بودن بیشترین مرز دریایی در حاشیه خلیج فارس می‌تواند مکان و هدف اصلی گردشگران داخلی و خارجی باشد .

مشاور گردشگری دریائی معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری بوشهر با بیان اینکه 80 درصد شهرستان‌های 10 گانه استان بوشهر ساحلی است تصریح کرد:اکثر شهرها و روستاها استان بوشهر ساحلی و محیطی امن و مناسب برای سرمایه گذاری در زمینه گردشگری دریائی و کسب و کار محسوب می‌شود.

نکیسا بیان کرد: استان بوشهر با داشتن بیش از 900 کیلومتر نوار ساحلی یکی از مهم‌ترین نقاط برای گردشگری دریایی کشور محسوب می‌شود و می‌تواند در طول سال مقصد مناسبی برای گردشگران داخلی و خارجی باشد.

وی افزود: ایجاد اقامت‌گاه‌های بوم گردی در روستاها به ویژه روستاهای ساحلی استان توسط بخش خصوصی، تعاونی دهیاری‌های روستاهای ساحلی و تعاونی‌هائی که توسط جوانان جویای کسب و کار می‌تواند در روستاها تشکیل شود، زمینه اشتغال را برای جوانان در صنعت گردشگری به دنبال خواهد داشت.

مشاور گردشگری دریائی معاونت امور عمرانی استانداری بوشهر با اشاره به تدوین طرح‌های گردشگری گفت: در این راستا طرح‌های گردشگری دریایی در نقاط ساحلی استان بوشهر اجراء می‌شود.

نکیسا خاطر نشان کرد: ایجاد جاذبه برای منابع موجود و جذب گردشگر داخلی زمینه ساز جذب گردشگر خارجی است .

 

تسنیم/

ارسال نظر