کد خبر : 20526

استاندار بوشهر:

خواستار تسریع در پرداخت تسهیلات بانکی برای رونق تولید شد

خواستار تسریع در پرداخت تسهیلات بانکی برای رونق تولید شد

استاندار بوشهر بر تسریع در روند پرداخت تسهیلات بانکی و رفع موانع تولید صنایع و واحدهای تولیدی استان بوشهر تاکید کرد.

به گزارش بوشهر24؛ عبدالکریم گراوند بعدازظهر امروز در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان بوشهر با بیان اینکه امسال 39 پرونده برای دریافت تسهیلات بانکی معرفی شده است اظهار داشت: از این تعداد پرونده 25 واحد تولیدی وام مورد نیاز دریافت کرده‌اند که باید  14  پرونده دیگر به زودی از سوی بانک‌های استان بوشهر تعیین تکلیف شود.

وی با تاکید بر تسریع در پرداخت تسهیلات بانکی به واحدهای متقاضی تسهیلات رونق تولید افزود: برای تسریع در پرداخت تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی باید کمیته بررسی پرونده‌ها تشکیل شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر مشارکت بیشتر بانک‌ها در اجرای طرح نوسازی و بازسازی واحدهای تولیدی افزود: در اجرای طرح نوسازی و بازسازی صنایع تولیدی پرداخت تسهیلات از 29 پرونده معرفی به بانک‌ها به 22 پرونده رسیدگی و تسهیلات بانکی پرداخت شده است.

گراوند با تاکید بر ساماندهی صنوف آلاینده و انتقال آن به خارج از شهرها خاطر نشان کرد: بانک‌ها برای تحقق این مهم باید زمینه پرداخت تسهیلات بانکی به واحدهایی که متقاضی انتقال واحدهای آلاینده به خارج از شهر هستند را فراهم کنند.

وی، با تاکید بر تعیین سهم بانک‌ها برای پرداخت  تسهیلات اعتباری به  انتقال صنوف آلاینده به خارج از شهر تصریح کرد: با توجه به اینکه برخی صنوف آلاینده در شهرستان دیلم از انتقال به خارج از شهر استقبال کرده‌اند بانک‌ها باید برای پرداخت تسهیلات مورد نیاز آنها اقدام کنند.

استاندار بوشهر بر تسریع در روند پرداخت تسهیلات بانکی و رفع موانع تولید صنایع و واحدهای تولیدی استان بوشهر تاکید کرد و افزود: در راستای رونق تولید صنایع استان بوشهر، بانک‌ها باید بیشتر نقش خود را در تامین اعتبارات مورد نیازهای واحدهای صنعتی و تولیدی بیشتر کنند.

گراوند بر تامین تسهیلات بانکی طرح‌های مطرح شده در جلسه کارگروه  تسهیل رفع موانع  تولید تاکید کرد.

 

تسنیم/

ارسال نظر