کد خبر : 20544

ظریف گفت:

نمایندگان از پاسخ های ظریف به سوال برجامی قانع شدند

نمایندگان از پاسخ های ظریف به سوال برجامی قانع شدند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی از پاسخ های وزیر امور خارجه به سوال نماینده قائمشهر درباره علت عدم اجرای شرایط 9 گانه از سوی رهبرمعظم انقلاب درخصوص برجام قانع شدند.

به گزارش بوشهر24؛ «محمدجواد ظریف» برای پاسخ به سوال علی ادیانی نماینده قائمشهر درباره علت عدم اجرای کامل شرایط مطروحه 9 گانه از سوی رهبر معظم انقلاب و شرایط مندرج در مصوبه مجلس درخصوص برجام در جلسه علنی روز دوشنبه مجلس حضور یافت.

پس از پاسخ های کامل ظریف به این سوال، ادیانی اعلام کرد که از پاسخ های رییس دستگاه دیپلماسی قانع نشده است و آن را به رای مجلس گذاشت.

نمایندگان مجلس نیز با 102 رای موافق، 71 رای مخالف و هفت رای ممتنع ازمجموع 194 نماینده حاضر اعلام کردند که از پاسخ های ظریف قانع شدند.
ظریف قرار است در ادامه جلسه علنی امروز به دو سوال دو نفر دیگر از نمایندگان شورای اسلامی پاسخ دهد.


** نماینده لارستان از پاسخ های ظریف قانع شد 
 

در ادامه جلسه علنی امروز مجلس ، وزیر امور خارجه به سوال نماینده لارستان در مورد علت بی توجهی به حقوق بازرگانان و صرافان ایرانی شاغل به کار در امارات عربی متحد پاسخ داد که پس از پاسخ های ظریف ، جمشید جعفرپور نماینده لارستان اعلام کرد که از پاسخ های رییس دستگاه دیپلماسی قانع شد. 

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه برای پاسخ به 3 سوال نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز دوشنبه حضور یافت. 

جمشید جعفرپور نماینده لارستان دومین سوال از محمدجواد ظریف را مطرح کرد که در سوال وی آمده است: علت بی توجهی به حقوق بازرگانی و صرافان ایرانی شاغل به کار در امارات عربی متحده و عدم دفاع موثر از حق شهروندی آنان که در حال اخراج هستند با توجه به نقش موثر آنان در دوره قبلی و تحریم های پیش رو برای دور زدن تحریم ها چیست. 

علی لاریجانی رییس مجلس نیز در این جلسه اعلام کرد که بنا شد که آقای ظریف در بعد اقتصادی فعال تر عمل کند و در این زمینه آقای انصاری معاون ایشان جلسات را برگزار کنند. 

 

جمهوری اسلامی/

ارسال نظر