کد خبر : 20545

استاندار بوشهر:

آسیب‌های اجتماعی جامعه با دعوت به فریضه الهی نماز کاهش می‌یابد

 آسیب‌های اجتماعی جامعه با دعوت به فریضه الهی نماز کاهش می‌یابد

استاندار بوشهر با تاکید بر نقش مهم اقامه نماز در مصون نگه داشتن انسان از آسیب‌ها گفت:آسیب‌های اجتماعی جامعه با دعوت به فریضه الهی نماز کاهش می‌یابد که برگزاری اجلاس نماز نقش مهم و تاثیرگذاری دارد.

به گزارش بوشهر24؛ عبدالکریم گراوند ظهر امروز در شورای اقامه نماز بوشهر با تبریک ایام‌الله دهه فجر از هدیه دولت به مردم استان بوشهر خبرداد و اظهار داشت: روز گذشته  خط ریلی استان بوشهر به مسافت 450 کیلومتر در شورای اقتصاد تصویب شد.

وی با بیان اینکه قبلا خط ریلی بوشهر به شیراز از محل اعتبارات توازن اجرایی شده بود افزود: قبلا خط ریلی بوشهر با مسافت 250 کیلومتر منبع اعتبار خاصی نداشت و در سال 1390 این پروژه متوقف شد که با توجه به نگاه ویژه دولت تدبیر و امید ضمن افزودن 200 کیلومتر به مسافت تعیین شده و تامین منبع اعتباری، جنوب استان بوشهر هم به خط ریلی افزوده شد.

استاندار بوشهر با قدردانی از تلاش شورای اقامه نماز در ترویج فرهنگ فریضه الهی تصریح کرد: نماز از اوجب واجبات و ستون دین است که باید راههای دعوت به نماز از مسیرهای پرجاذبه مورد توجه قرار بگیرد.

گراوند با بیان اینکه مراکز فرهنگی تبلیغی نقش مهمی در ترویج فرهنگ اقامه نماز در جامعه دارند خاطر نشان کرد: دستگاه‌های اجرایی باید در برپایی نماز جماعت از هیچ کوششی فروگذاری نکنند و در عین حال خدمت به مردم باید سرلوحه کار قرار دهند چراکه خدمت به خلق خدا، عبادت است.

وی، با تاکید بر ارائه جذابیت‌های لازم در ترغیب دعوت به اقامه نماز تصریح کرد: بسیاری از آسیب‌های اجتماعی با فریضه الهی نماز برطرف  و پیشگیری می‌شود که این مهم باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

استاندار بوشهر با اشاره به شناسایی آسیب‌های اجتماعی به ویژه در قشر دانش آموز و دانشجو افزود: دانش آموزان و دانشجویان به عنوان سرمایه مهم و بزرگ جامعه باید شناسایی آسیب‌هایی که آنان را تهدید می‌کند مورد توجه قرار بگیرد.

گراوند تاکید کرد: با بهره‌گیری از فرهنگ اقامه نماز باید آسیب‌های اجتماعی جامعه به ویژه در دانش آموزان پیشگیری و برطرف شود.

وی، با تاکید بر اجرایی شدن دستورالعمل 12 ماده‌ای وزیر کشور  به شورای اقامه نماز خاطر نشان کرد: دستگاه‌های متولی باید برای تحقق تمامی مفاد دستورالعمل وزیر کشور در راستای نهادینه‌سازی اقامه فریضه الهی  نماز  تلاش کنند.

 

تسنیم/

ارسال نظر