کد خبر : 20550

فرمانده انتظامی بوشهر:

میانگین سن اعتیاد در استان بوشهر ۲۵ سال است/ اجرای طرح سامانه ناظر برای مقابله با بدحجابی

میانگین سن اعتیاد در استان بوشهر ۲۵ سال است/ اجرای طرح سامانه ناظر برای مقابله با بدحجابی

فرمانده انتظامی استان بوشهر با اشاره به اینکه ۹۰ درصد از کشفیات استان بوشهر از نوع تریاک است، گفت: میانگین سن اعتیاد در استان بوشهر ۲۵ سال است.

به گزارش بوشهر24؛ سردار خلیل واعظی در نشست خبری اظهار داشت: سامانه ناظر برای تأمین امنیت اخلاقی راه‌اندازی شده و هر موضوع منکراتی در داخل خودروها گزارش شود صاحب خودرو فراخوانده می‌شود.

فرمانده انتظامی استان بوشهر بیان کرد: اجرای طرح سامانه ناظر با پلیس امنیت اخلاقی است و اولویت نخست در این سامانه گفتگو، توجیه و در صورت رعایت نکردن و یا اصرار بر این امر از طرق قانونی و قضایی پیگیری می‌شود.

واعظی تصریح کرد: شهروندان می‌توانند برای کمک برای مقابله با بدحجابی در سامانه ناظر ثبت‌نام کنند با این کار نظارت اجتماعی بیشتر شکل می‌گیرد و در نتیجه کمتر شاهد این‌چنین قضایایی خواهیم بود.

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: شاخص‌های امنیتی در استان بوشهر بهبود یافته است و این وضعیت امنیت پایدار نتیجه مشارکت مردم بوده است.

وی با اشاره به وضعیت شاخص‌های امنیتی استان بوشهر طی ۱۰ ماه نخست سال جاری بیان کرد: طی این مدت ۱۹۹ سارق دستگیر و ۹۴۵ فقره سرقت کشف‌شده و شاهد افزایش ۳۰ درصدی دستگیری سارقان در استان هستیم.

فرمانده انتظامی استان بوشهر اضافه کرد: طی ۱۰ ماه نخست امسال ۴۷ طرح مبارزه با سارقان در شهرهای استان بوشهر اجرا شده و در این طرح‌ها ۷۹۵ سارق دستگیر و هزار و ۸۹۹ فقره سرقت کشف‌ شده است.

وی با بیان اینکه در ۱۰ ماه نخست امسال ۶۲۰ میلیارد ریال جرائم اقتصادی شامل زمین‌خواری، احتکار و فرار مالیاتی در استان بوشهر کشف‌ شده است گفت: از این میزان جرائم گزارش‌ شده ۶۶ فقره زمین‌خواری به ارزش ۴۵۰ میلیارد ریال و یک هزار و ۲۳۰ میلیارد ریال فرار مالیاتی گزارش‌شده است.

واعظی اظهار داشت: در ۱۰ ماه گذشته هفت هزار و ۴۴۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در استان بوشهر کشف‌شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۲۷ درصد رشد نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: کشف جرائم مختلف اقتصادی، زمین‌خواری، احتکار و فرار مالیاتی در استان بوشهر در سال جاری نسبت به سال قبل ۱۸ درصد و از نظر ارزش ریالی ۱۰۰ درصد رشد داشته است.

رئیس پلیس استان بوشهر گفت: در سال جاری هفت باند سارق طلاجات در استان بوشهر کشف‌ شده و همچنین ۱۲۰ نفر از خریداران اموال مسروقه دستگیر شده‌اند.

وی تصریح کرد: کشفیات جرائم خشن در استان بوشهر ۵۳ درصدی افزایش داشته است و در زمینه آدم‌ربایی شاهد کشفیات ۱۰۰ درصدی هستیم.

واعظی بیان کرد: کلاهبردار اینترنتی و برداشت غیر مجاز از جمله موارد مهم جرائم فضای مجازی استان بوشهر است.

وی با اشاره به اینکه طی ۱۰ ماه نخست امسال ۴۶ نفر در حوادث رانندگی فوت‌ شده‌اند، تصریح کرد: شمار فوتی‌های ناشی از حوادث رانندگی در این مدت نسبت به ۶۶ نفر فوتی سال گذشته ۲۶ درصد کاهش داشته است.

واعظی با اشاره به کشف هشت هزار و ۶۱۴ کیلوگرم مواد مخدر در استان بوشهر طی سال جاری، اضافه کرد: میزان کشفیات مواد مخدر به دلیل انجام عملیات مشترک با سایر یگان‌ها و استان‌ها در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش نشان می‌دهد.

میانگین سن اعتیاد در استان بوشهر ۲۵ سال است

فرمانده انتظامی استان بوشهر با اشاره به اینکه ۹۰ درصد از کشفیات استان بوشهر از نوع تریاک است، ادامه داد: میانگین سن اعتیاد در استان بوشهر ۲۵ سال است.

وی خاطرنشان کرد: ارتقای کلانتری شهر خورموج و تشکیل یک پاسگاه جدید در شهرستان دشتی با وجود شاخص‌ها و برنامه‌ها در حال پیگیری است.

واعظی اضافه کرد: دو کلانتری در شهر جدید عالیشهر و شهرستان دشتستان در حال ساخت و به زودی افتتاح خواهد شد و راهنمایی و رانندگی در شهرستان عسلویه راه‌اندازی خواهد شد.

 

گام نیوز/

 

ارسال نظر