کد خبر : 20555

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر گفت:

۵۰ میلیارد ریال پروژه آبرسانی روستایی استان بوشهر افتتاح می‌شود

۵۰ میلیارد ریال پروژه آبرسانی روستایی استان بوشهر افتتاح می‌شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر با اشاره به افتتاح پروژه‌های آبرسانی روستایی استان بوشهر در دهه فجر گفت: برای اجرای این پروژه‌ها ۵۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده و ۸ هزار نفر تحت پوشش آبرسانی قرار می‌گیرند.

به گزارش بوشهر24؛ روح الله طاهریان‌پور صبح امروز در نشست با خبرنگاران  در بوشهر با اشاره به اینکه قبل از انقلاب فقط 26 روستا در استان بوشهر از شبکه آبرسانی برخوردار بودند اظهار داشت:اکنون با  توسعه پروژه‌ها و اجرای طرح‌های آبرسانی 460 روستا و  300 هزار نفر از روستائیان تحت پوشش شبکه آبرسانی قرار گرفتند.

وی با اشاره به اینکه  97 درصداز جمعیت روستایی استان بوشهر تحت پوشش شبکه آبرسانی قرار دارند گفت: قبل از  پیروزی انقلاب اسلامی به ظرفیت 280 متر مکعب  مخزن آب در روستاهای استان قرار داشت که اکنون  ظرفیت مخازن ذخیره آب روستایی به 270 هزار متر مکعب رسیده است.

طاهریان‌پور عمده منابع تامین آب آشامیدنی استان بوشهر را خارج از استان دانست و تصریح کرد:  50 درصد آب روستاها از خط آبرسانی کوثر، 30 درصد از خط آبرسانی محرم و 20 درصد نیز از منابع محلی تامین می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر از اجرای طرح‌های شیرین‌سازی آب دریا خبرداد و بیان کرد: برای تامین منابع آب استان بوشهر ساخت آب شیرین کن‌ها از سال 93 در دستور کار قرار گرفت که پیش بینی می‌شود 50 درصد منابع آبی روستاهای استان بوشهر تا دو سال آینده از این طریق تامین شود.

وی، با بیان اینکه پروژه‌های آب شیرین‌کن‌ روستایی  تا دو سال آینده وارد مدار توزیع می‌شود خاطر نشان کرد: اکنون شش پروژه آب شیرین کن در مناطق مختلف ساحلی استان بوشهر طراحی و اجرایی شده  که تا سال 1399 وارد مدار تولید می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر با اشاره به اینکه برای حل مشکل آب روستایی استان 10 حلقه چاه عمیق در دشتستان، دشتی و جم  حفر و کف شکنی شده گفت: با اجرای این پروژه‌ها امید می‌رود تا تابستان سال آینده با کمترین چالش مواجه شویم.

طاهریان‌پور از اجرای 10 مجتمع آبرسانی روستایی خبرداد و بیان کرد: 300 میلیارد تومان برای 10 مجتمع آبی هزینه اختصاص یافته که انتظار می‌رود تا سال 1400 وارد فاز بهره برداری شود.

وی از افتتاح پروژه‌های آبرسانی روستایی در دهه فجر خبرداد و افزود: سه پروژه آبرسانی روستایی در دهه فجر امسال با اعتبار 5 میلیارد تومان به مرحله بهره برداری می‌رسد که آب رسانی به بردخون، روستاهای جنوب دشتستان و روستای اشکالی تنگستان از این جمله است.

 

تسنیم/

ارسال نظر