کد خبر : 20559

در سکوت مسئولان استانی رخ می دهد:

سهم عسلویه و استان بوشهر از اشتغال در پارس‌جنوبی

 سهم عسلویه و استان بوشهر از اشتغال در پارس‌جنوبی

سهم %100 استخدام افراد بومی در پتروشیمی های سایر استان‌ها و سهم ناچیز مردم عسلویه در استخدامی های پتروشیمی

به گزارش بوشهر24؛ این روزها که آگهی استخدامی پتروشیمی_شازند همزمان با آگهی استخدامی پتروشیمی_منطقه_پارس منتشر شد نشان میدهد که در آگهی استخدامی پتروشیمی شازند اراک سهم افراد بومی%100 لحاظ گردیده است در حالیکه در آگهی استخدامی پتروشیمی های عسلویه سهم افراد بومی%50 در خوشبینانه ترین حالت می‌باشد.

این موضوع در حالی است که در اراک سهم افراد بومی فقط مختص متولدین استان_مرکزی می‌باشد ولی در عسلویه سهم%50بومی، نه فقط مختص یک استان(یعنی استان_بوشهر) بلکه استان_فارس (شهرهای لامرد، مهر ) و استان_هرمزگان ( پارسیان ) نیز باید تقسیم گردد.

 فاصله‌ی پتروشیمی شازند با شهر بروجرد در استان لرستان88 کیلومتر و فاصله‌ی همین پتروشیمی با ملایر در استان همدان 81 کیلومتر است. چرا آنجا محدوده‌ی 100کیلومتری اجرا نمی‌شود؟

حتماً پاسخ خواهند داد، پارس‌جنوبی پروژه‌ی ملی است.

جهت روشنگری بیشتر باید پاسخ داد کدامیک از چنین پروژه‌هایی در کشور، ملی نیستند؟

مثلاً پتروشیمی های خوزستان، تبریز، بندرامام، لرستان، ماهشهر، اصفهان، بهبهان، و همچنین پالایشگاه‌های ستاره خلیج‌فارس، آبادان، شیراز، تهران، اصفهان و... ملی نیستند؟ 

مسئولین استان بوشهر، آیا بازی کردن با کلمه‌ی پروژه‌ی_ملی باید باعث شود که حق مردم استان بوشهر ضایع شود؟ عدم پیگیری این موضوع باعث شده که اکنون شهرهای همجوار در استان‌های فارس و هرمزگان درخواست دریافت عوارض آلایندگی از پارس‌جنوبی را داشته باشند.

 آیا وقت آن نشده که نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی و مدیران ارشد استان بوشهر و پارس‌جنوبی همانند سایر استانهای کشور موضوع بومی را بازتعریف نموده و شهرهای سایر استانهای نزدیک به عسلویه را از تعریف افراد بومی پارس‌جنوبی حذف نمایند و معنای بومی فقط متولدین استان بوشهر باشد؟

اگر در برخی مشاغل عمومی %100از عسلویه و در مشاغل تخصصی %50 از استان بوشهر جذب شوند، آن‌وقت می‌توان امیدوار بود عدالت اجرا شده است و آمار بیکاری متعادل است.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر