کد خبر : 20572

نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر بوشهر:

تمامی امور مهم نظام به دست مردم رقم می خورد

تمامی امور مهم نظام به دست مردم رقم می خورد

انقلاب شکوهمند و بسیار مهم و سرنوشت ساز اسلامی ایران هم برای تاریخ ایران، هم برای جهان اسلام و برای هم جهان بشریت فوق العاده مهم است.

به گزارش بوشهر 24؛ امروز نماینده ولی فقیه در استان بوشهر در خطبه های نماز جمعه سخنانی را ایراد کردند.

نماینده ولی فقیه صبر و استقامت را نشان دهنده پیروزی چهل ساله انقلاب خواندند: چهل سال این انقلاب در قبال تهاجم های سخت و نرم و فشار های مختلف مقاومت کرده است و این نتیجه ی صبر و استقامت است و اگر صبر نباشد انسان تجزیه می شود و زیر لگدهای مهاجمان و مشکلات له خواهد شد.

امام جمعه شهر بوشهر: این روحیه و رویه صبر و شکر به جامعه و ملت، به شخص، به خانواده روح مقاومت روح همگرایی روح قدردانی روح توحید عنایت می کند و این شخص و خانواده و جامعه و ملت موفق خواهد بود.

ایشان در پایان خطبه اول فرمودند: اساس و جوهره ی مدیریت انسان در برابر مشکلات صبر پایه است و در رفاه شکر محور است.

حضرت آیت الله صفایی بوشهری: انقلاب شکوهمند و بسیار مهم و سرنوشت ساز اسلامی ایران هم برای تاریخ ایران، هم برای جهان اسلام و برای هم جهان بشریت فوق العاده مهم است.

حضرت آیت الله صفایی بوشهری مهم ترین ویژگی انقلاب را اسلامیت خواندند و فرمودند: همان چیزی که خداوند در آخرین بعثت تا قیامت از مردم خواسته است، این انقلاب آمده این را به مردم عرضه کند، اسلام را احیا کند، اسلامی که در تمامی ابعاد زندگی بشر نقش دارد.

امام جمعه محبوب شهر بوشهر به اساسی ترین موفقیت و امتیازات انقلاب اسلامی ایران اشاره کردند: در مردم سالاری دینی  الان تمامی امور مهم نظام به دست مردم رقم می خورد. در تاریخ ایران قبل از انقلاب هیچ گاه مردم نقش تعیین کننده در نظام حاکم نداشتند،اما الان مردم سرنوشت خودشان را خود مشخص می کنند. از طرف دیگر آزادی در تمامی لایه های اجتماعی وجود دارد، همه ی مردم در همه عرصه ها نظریه می دهند، نقد می کنند.

ویژگی دیگر استقلال این انقلاب است، بر هیئت حاکمه ایران قبل از انقلاب سفارت خانه های آمریکا و انگلیس و شوروی و  اسرائیل حکومت می کردند و نوع شیوه حکومت را تعیین می کردند، اما الان ایران به معنای دقیق کلمه مستقل است کشوری نیست که الان به خواهد برای ایران تعیین و تکلیف کند، از آن طرف فضایی که برای رشد علم و فناوری، رشد فرهنگ، رشد بصیرت سیاسی ، رشد شخصیت اجتماعی انسان ها تولید شده فوق العاده است به همین جهت است که این پیشرفت ها با جوهره امریکا و جبهه استکبار  نمی سازد.

امام جمعه محبوب شهر بوشهر با تأیید وجود مشکلات فرمودند: تنها راه پیشرفت حرکت بر اساس اسلام، انقلاب، استکبار ستیزی، ولایت مداری و در حوزه اقتصاد که مقام معظم رهبری می فرمایند طراحی بر اساس اقتصاد مقاومتی است.

و در آخر ایشان توصیه هایی به مسئولان کردند: تمام مسئولان باید بدانند مدیون انقلاب و مردمند و باید با تمام وجود در خدمت مردم و انقلاب باشند، اندیشه های مقام معظم رهبری را درک کنند. دیگر توجیهات، کم کاری و بی تجربگی جا ندارد. طوری فعالیت کنند که خود هزینه ی مردم و انقلاب شوند، نه مردم و انقلاب را هزینه ی خود کنند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر