کد خبر : 20579

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر:

۹۵ درصد اعتبارات راهداری استان بوشهر تخصیص یافت

۹۵ درصد اعتبارات راهداری استان بوشهر تخصیص یافت

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر گفت: برای نوسازی ناوگان راهداری استان بوشهر از ۴۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال اعتبارمصوب بیش از ۹۵ درصد اعتبار آن تاکنون تخصیص یافته است.

به گزارش بوشهر24؛ حمید‌رضا علم صبح امروز در حاشیه برگزای نمایشگاه دستاوردهای چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگاران از افزایش طول راه‌های استان بوشهر خبرداد و اظهار داشت: طول راه‌های استان بوشهر در 40 سال گذشته افزایش قابل توجهی یافته‌ است به‌گونه‌ای که اکنون به 4 هزار و 400 کیلومتر رسیده است.

وی از ایمن سازی جاده‌های استان خبرداد و بیان کرد: توسعه راه‌ها و تجهیزات ایمن سازی جاده‌ای در استان بوشهر در طی چهل سال گذشته قابل قیاس با دوران پیش از انقلاب اسلامی نیست.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر به نصب دوربین‌های هوشمند جاده‌ای در استان بوشهر پرداخت و تصریح کرد: اکنون چهارهزار و 400 کیلومتر راه‌های استان بوشهرایمن سازی شده که کاهش تصادفات جاده‌ای در پی داشته است.

علم،  راه اندازی دو پایانه، یک شهرک حمل و نقل بار، شش پایانه مسافر و یک شهرک حمل و نقل بار در استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: 14 مجتمع بین راهی در استان راه اندازی شده و 16 مجتمع نیز در حال ساخت استو این در حالی است که قبل از انقلاب مجتمع بین راهی در استان وجود نداشت.

وی با بیان اینکه عمر متوسط ناوگان حمل و نقل مسافر استان بوشهر را 4 سال دانست و افزود: ناوگان حمل و نقل مسافر ، یکی از جوان‌ترین  ناوگان کشوری است و در حالی که شاخص ملی عمر کامیون‌ها در کشور 16 سال و در استان بوشهر 8سال است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر نصب 51 دوربین کنترل سرعت در محورهای اصلی استان را در راستای ایمن سازی را مورد اشاره قرار داد و گفت: نصب این تجهیزات در جاده‌ها سبب کاهش تلفات جاده‌ای شده است.

علم، از تخصیص اعتبارات خبرداد و خاطر نشان کرد:برای نوسازی ناوگان راهداری استان بوشهر از 41 میلیارد و 600 میلیون ریال اعتبارمصوب  بیش از 95 درصد اعتبار آن تاکنون تخصیص یافته است.

 

تسنیم/

ارسال نظر