کد خبر : 20588

عضو هیات علمی دانشگاه تهران:

نیروی انسانی متعهد میوه و دستاورد انقلاب است/ رسانه ها باید میوه های انقلاب را معرفی کنند

نیروی انسانی متعهد میوه و دستاورد انقلاب است/ رسانه ها باید میوه های انقلاب را معرفی کنند

عضو هیات علمی دانشگاه تهران گفت: امام خمینی(ره) بوجود آمدن انقلاب اسلامی را پرورش جوانان نخبه می دانست که در جای خود میوه انقلاب هستند.

به گزارش بوشهر24؛ چهارمین جشنواره رسانه ای ابوذر استان بوشهر با حضور فعالین رسانه استان بوشهر و مدیران و مسئولین استان در سالن اجتماعات اداره بندر بوشهر برگزار شد.

کوشکی عضو هیات علمی دانشگاه تهران در اختتامیه جشنواره ابوذر استان بوشهر گفت: قرار گرفتن در صف های طولانی برای یک کالا فایده هایی دارد که هر مسئولی میداند مردم جامعه کجا قرار دارند و گلایه ها و مشکلات مردمی به خوبی ملاحظه می کنید.

این فعال رسانه کشور اظهار کرد: برخی در صف های طولانی دستاوردهای انقلاب اسلامی را همین صف ها می دانند، اما پژو هشگران و نظریه پردازان بزرگ دنیا اعتقاد دارند انقلاب اسلامی توانست فکر بشریت را تغییر دهد و برخی دیگر نیز اعتقاد دارند انقلاب اسلامی طوفان ایجاد کرده است.

عضو هیات علمی دانشگاه تهران افزود: انقلاب اسلامی یک حرکت خودجوش فرهنگی بود که مورخین مطرح می کنند همه انفلاب ها سلاح بوجود آمد اما انقلاب اسلامی با استفاده از نوار کاست و موج رسانه ای ایجاد شد.

کوشکی عنوان کرد: امام خمینی(ره) بوجود آمدن انقلاب اسلامی را پرورش جوانان نخبه می دانست که در جای خود میوه انقلاب هستند.

وی با بیان اینکه استان بوشهر دارای جایگاه بسیار بالایی است، تصریح کرد: حدود 400 سال گذشته خط دریایی از استان بوشهر منطقه سیراف تا کشور هندوستان منطقه بمبئی به مدت 100 سال انجام می شده است که این موضوع کمتر افرادی هستند که اطلاعات جامع و کاملی از آن داشته باشند.

استاد دانشکاه تهران خاطرنشان کرد: شهید نادر مهدوی با کمترین تجریه نظامی توانست در مقابل هیمنه آمریکا بیاستد به گونه ای که هر ناوی از ایران به سمت ناو آمریکایی می رود، آمریکایی ها به یا شهید مهدوی می افتند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران اذعان کرد: جوانی از استان بوشهر فیلم تنهای تنهای تنها را ساخت که اگر دیپلمات های ما قدر آن می دانستند قطعا در سطح بین المللی دارای جایگاه بسیار بالایی بود، اما متاسفانه کسی قدر این اثر ندانست به همین دلیل بین المللی نسد.

کوشکی با بیان اینکه سلاح فرهنگی برنده تر از سلاح نظامی است، خاطر نشان کرد: تفکر انقلابی یعنی اینکه با نهایت فکر و خلاقیت و کمترین منابع مالی بتوانیم بزرگترین اثر در حوزه فرهنگی تولید کنیم که انقلاب اسلامی توانست با این خصوصیات یک حرف نو و تازه بیان کند.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی توانست گنده ترین لات جهان که حرف هیچ کس را قبول نداشت را ادب کند که برای ورود به هر سرزمینی باید اجازه بگیرد.

استاد دانشگاه تهران گفت: در حوزه هسته ای دستاوردهای انقلاب اسلامی افرادی مانند شهید شهریاری هستند، در حوزه پزشکی افرادی مانند دکتر حسن میرکانی هستند که توانست عمل دریچه قبل را در ایران نهادینه کند.

این فعال رسانه ای کشور تاکید کرد: امروز رسانه ها وظیفه دارند میوه های انقلاب را مطرح کنند و به خوبی بتوانند مهدوی ها و شهریاری ها را به تمام جهان تکثیر کنند.

ارسال بیش از 800 اثر رسانه ای به بخش داوری

عبدالله نجفی مسئول سازمان بسیج رسانه استان بوشهر گفت: جشنواره رسانه ای ابوذر استان بوشهر در چهارمین دوره توانست با مشارکت حداکثری رسانه های استان بوشهر در سال 97 بیش از 700 اثر به مرحله داوری ارسال کند.

وی با بیان اینکه رسانه در استان بوشهر اهمیت بالایی دارد، اظهار کرد: در سال های آینده به موضوع کیفیت در آثار توجه ویژه ای خواهیم داشت تا بتوانیم سطح رسانه ها را افزایش و رقابت های سالم ایجاد کنیم.

نجفی افزود: امسال در کنار سوژه های ملی با توجه مشکلاتی که مردم استان بوشهر داشته اند موضوع آب و برق نیز مطرح کردیم تا بتوانیم مشکلات مردم را رفع و تعاملی بین دستگاه های اجرایی استان بوشهر ایجاد کنیم.

در این جشنواره رسانه ای از مدیر پایگاه خبری تحلیلی سپاس به عنوان برگزیده "قالب خبر" در رشته نوشتاری تجلیل شد.

 

سپاس/

 

ارسال نظر