کد خبر : 20589

بهرام نکیسا اعلام کرد:

طرح‌های گردشگری دریایی استان بوشهر تدوین شد

طرح‌های گردشگری دریایی استان بوشهر تدوین شد

مشاور گردشگری دریائی معاون امور عمرانی استانداربوشهر با اشاره به اینکه استان بوشهر دارای طولانی‌ترین مرزدریایی با خلیج فارس است گفت: این مهم ظرفیت‌های گردشگری قابل توجهی فراهم کرده که در این راستا طرح‌های گردشگری دریایی استان بوشهر تدوین شده است.

به گزارش بوشهر24؛ بهرام نکیسا ظهر امروز در نشست با کارشناسان حوزه گردشگری دریائی  استان بوشهر با تبریک ایام‌الله دهه فجر و چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی و با اشاره به راه‌اندازی موزه گردشگری دریایی بوشهر اظهار داشت: در راستای معرفی توانمندی استان بوشهر در حوزه تجارت، طبابت، گردشگری و دریانوردی موزه گردشگری دریایی بوشهر در بافت تاریخی راه‌اندازی شده است.

وی، راه‌اندازی موزه تجارت دریائی را سند گویای بندر بوشهر در امر تجارت دریایی دانست و تصریح کرد: موزه تجارت دریائی خلیج فارس سند گویای نقش بنادر استان  بوشهر در امر تجارت دریائی است که شایسته است در معرفی بیش از پیش این موزه به جامعه و گردشگران تلاش شود.

بهرام نکیسا با تاکید بر نقش همه مردم در معرفی این موزه به حوزه گردشکری گفت: از عموم هم  استانی‌های بوشهری به ویژه دانش‌آموزان، دانشجویان و فعالان اقتصادی و تجاری  دعوت می‌شود که از این موزه بازدید و آنرا به جامعه هدف معرفی کنند.

 مشاور گردشگری دریائی معاون امور عمرانی استانداربوشهر با بیان اینکه این موزه در آشنائی و تغییر نگاه گردشگران و مهمانان نسبت به استان ساحلی بوشهر بسیار موثر است خاطر نشان کرد: این موزه در حوزه‌های پژوهشی مرتبط با امر تجارت دریایی خلیج فارس، کتابخانه‌ای مرتبط با دریا و دریانوردی، اسناد دریایی خلیج فارس و بخشی از دست یافته‌های باستان شناسی زیر آب فعالیت می‌کند.

وی بیان کرد: در موزه تجارت دریایی بوشهر، تصاویر مشاغل بومی و جامعه شهروندی، اشیاء و آثار باستانی با قدمت طولانی و تصاویری مربوط به لنج سازی بومی استان بوشهر ارائه شده است.

بهرام نکیسا با اشاره به تدوین طرح‌های گردشگری در استان بیان کرد: لازم است که مناطق گردشگری دریائی در شهرها و روستاها با همکاری بخش خصوصی به‌ویژه تعاونی‌های دهیاران روستاهای نوار ساحلی استان برای جذب گردشگر و مهمانان  معرفی شود  و برای تعطیلات برنامه مدونی داشته باشند.

وی تاکید کرد: باید بخش خصوصی  از فرصت گردشگری دریایی برای رونق کسب و کار و جذب توریسم در جای جای استان بیشترین سهم داشته باشند.

مشاور گردشگری دریائی حوزه معاون امور عمرانی استانداری بوشهر بیان کرد: رعایت موارد ایمنی به ویژه بیمه کردن شناورانی که خدمات گردشگری دریائی ارائه می‌کنند الزامی است.

بهرام نکیسا افزود : استان بوشهر با داشتن بیش از 900 کیلومتر نوار ساحلی یکی از مهم‌ترین نقاط برای گردشگری دریایی کشور محسوب می‌شود و می‌تواند در طول سال مقصد مناسبی برای گردشگران داخلی و خارجی باشد.

وی افزود: استان بوشهر دارای طولانی‌ترین مرزدریایی با خلیج فارس است که این مهم ظرفیت‌های گردشگری قابل توجهی فراهم کرده است.

 

تسنیم/

ارسال نظر