کد خبر : 20592

استاندار بوشهر:

۸۴ میلیارد تومان برای اجرایی شدن سد دشت پلنگ و باغان تخصیص یافت

 ۸۴ میلیارد تومان برای اجرایی شدن سد دشت پلنگ و باغان تخصیص یافت

استاندار بوشهر با بیان اینکه سد دشت پلنگ و باغان با فاینانس خارجی اجرایی می‌شود گفت: در راستای ۱۵ درصد از اعتبارات این سدها از طریق منابع داخلی ۸۴ میلیارد تومان تخصیص یافت.

به گزارش بوشهر24؛ عبدالکریم گراوند ظهر امروز در مراسم افتتاح طرح‌های عمرانی شهرستان دشتی با بیان اینکه این منطقه از روند پیشرفت و توسعه قابل قبولی برخوردار است اظهارداشت: امروز بیش از 32 میلیارد تومان پروژه‌های مختلف عمرانی و تولیدی در شهرستان دشتی افتتاح شد و با برنامه‌ریزی انجام شده در ایام الله دهه فجر بیش از 95 میلیارد تومان طرح و پروژه در این شهرستان افتتاح می‌شود.

وی با بیان اینکه منطقه دشت پلنگ یکی از مناطق مهم و حاصلخیز شهرستان دشتی است افزود: توجه به درخواست‌های عشایر در اولویت قرار دارد و تحقق مطالبات آنان مورد توجه ویژه قرار می‌گیرد.

گراوند با بیان اینکه عملیات اجرایی ساخت سد دشت پلنگ با پیگیری‌های نماینده مردم منطقه در مجلس، فرماندار و مسئولان اجرایی آغاز شده است گفت: حیات دشت پلنگ به ساخت سد این منطقه است که با تکمیل شدن آن شاهد توسعه و عمران و آبادانی منطقه خواهیم بود و طرح‌های کشاورزی  شتاب می‌گیرد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه یکی از مطالبات مردم این منطقه تامین آب آشامیدنی و کشاورزی است افزود: با بهره‌برداری از سد دشت پلنگ مشکلات مردم منطقه برطرف می‌شود.

وی با بیان اینکه سد دشت پلنگ و باغان با فاینانس خارجی اجرایی می‌شود خاطرنشان کرد: سد دشت پلنگ و باغان با فاینانس خارجی اجرایی می‌شود که 15 درصد از اعتبارات این سدها از طریق منابع داخلی تامین می‌شود و هم اکنون بیش از 84 میلیارد تومان از اعتبارات یادشده تخصیص یافته است.

استاندار بوشهر بیان کرد: ساخت سد دشت پلنگ نمونه بارز اتحاد و وحدت مسئولان و مردم است چراکه اجرای این سد با هماهنگی نماینده عالی دولت، نماینده مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان، اجرایی شده که الگوی مناسبی از اتحاد برای توسعه و پیشرفت است.


تسنیم/

ارسال نظر