کد خبر : 20593

فرهاد ایزدجو گفت:

روزانه ۲۵ میلیون متر مکعب گاز فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی وارد شبکه می‌شود

روزانه ۲۵ میلیون متر مکعب گاز فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی وارد شبکه می‌شود

گروه استان‌ها ـ مجری فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی با اشاره به راه‌اندازی سه ردیف شیرین‌سازی گاز در این فازها و نقش آن در تامین گاز زمستان گفت: اکنون روزانه ۲۵ میلیون متر مکعب درفازهای سه گانه ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی تولید و به شبکه سراسری منتقل می‌شود.

به گزارش بوشهر24؛ فرهاد ایزدجو با اشاره به روند پیشرفت فازهای گازی فراساحلی و پالایشگاهی 22 تا 24 پارس جنوبی اظهار داشت:  فازهای سه گانه 22 تا 24 پارس جنوبی توسط متخصصان داخلی در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اجرایی شد و روند اجرایی آن مطلوب است.

وی با بیان اینکه متخصصان در طراحی، ساخت و راه‌اندازی فازهای سه گانه  22 تا 24 پارس جنوبی توانمندی خود را به نمایش گذاشتند از نصب نخستین سکوی فازهای سه گانه پارس جنوبی در میدان مشترک در خلیج فارس خبرداد و بیان کرد: نخستین سکوی فراوری گاز فاز 22 پارس جنوبی در صدرای بوشهر ساخته، نصب و راه‌اندازی و دومین سکو نیز برای نصب به موقعیت پارس جنوبی در خلیج فارس منتقل شد.

مجری فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی از حفاری چاه‌های گاز فازهای در خلیج فارس خبر داد و خاطر نشان کرد:  کل پروژه فازهای سه گانه 22 تا 24 پارس جنوبی دارای 92 درصد، سکوها 95 درصد و حفاری چاه‌های گاز فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی در خلیج فارس دارای 80 درصد پیشرفت فیزیکی است و تا نیمه نخست سال آینده این فازها با توان متخصصان داخلی به پایان می‌رسد.

ایزدجو با اشاره به اینکه 4 سکوی در این فازها طراحی شده گفت: 2 سکوی آن ساخته شده و 2 سکوی دیگر هم به‌زودی ساخت آن تکمیل و نصب می‌شود.

ی، با بیان اینکه فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی دارای 4 ردیف شیرین سازی است گفت: 3 ردیف شیرین سازی پالایشگاه گاز فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی در کنگان با ظرفیت روزانه 25 میلیون متر مکعب در حال تولید و انتقال به شبکه سراسری گاز است.

 

تسنیم/

ارسال نظر