کد خبر : 20600

در چهارمین روز دهه فجر:

افتتاح 14طرح در شهرستان دشتی با حضور استاندار بوشهر

افتتاح 14طرح در شهرستان دشتی با حضور استاندار بوشهر

14طرح عمرانی، اقتصادی و تولیدی با اعتبار 320 میلیارد ریال در چهارمین روز دهه مبارک فجر در شهرستان دشتی به بهره‌برداری رسید یا عملیات اجرایی آن آغاز شد.

به گزارش بوشهر24؛ کارخانه تولید سنگ آهک دشتی با ظرفیت تولید روزانه یک هزار تن در زمینی به مساحت 30هزار متر مربع و اعتبار 70میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

همچنین استاندار بوشهر طرح بهسازی محور خروجی خورموج در راستای ایمن سازی محور و کاهش تصادفات جاده‌ای و دسترسی آسان به روستاهای اطراف را به طول 5 کیلومتر و اعتبار 73میلیارد ریال افتتاح کرد.

5طرح عمران شهری خورموج نیز با اعتبار 50میلیارد و 90میلیون ریال به بهره‌برداری رسید.

این طرح‌ها شامل زیرسازی آسفالت کوچه‌ها و معابر، پیاده‌روسازی سطح شهر، پارک شهید طلاییان و ساماندهی ساخت دیوار حفاظتی دره ذاکری است.

با حضور استاندار بوشهر 7طرح آبخیزداری هم با سرمایه‌گذاری 40 میلیارد ریال در راستای استحصال آب‌های روان و تغذیه سفره‌های زیرزمینی افتتاح شد.

همچنین در سفر استاندار به شهرستان دشتی عملیات اجرایی بزرگترین نیروگاه خورشیدی استان بوشهر با ظرفیت 2هزار کیلووات در دشت پلنگ آغاز شد.

برای اجرای این طرح 126میلیارد ریال اعتبار مصوب شده که زمینه اشتغال 128نفر را فراهم می‌کند.

استاندار بوشهر در این آیین گفت: 840 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای سد‌های دشت پلنگ و باغان در شهرستان دشتی اختصاص یافته که امیدوارم باعث شتاب‌بخشی به این طرح‌ها شود.

عبدالکریم گراوند افزود: شهرستان دشتی در عرصه کشاورزی ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد که باید از این ظرفیت در جهت ایجاد اشتغال و رونق تولید استفاده کرد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر