کد خبر : 20604

بزرگترین نمایش میدانی جنوب کشور در برازجان:

کارگردان "میراث روح الله": رسالتمان انتقال ارزش‌ ها در قالب هنر است

کارگردان "میراث روح الله": رسالتمان انتقال ارزش‌ ها در قالب هنر است

نمایش بزرگ میدانی "میراث روح الله" از دوازدهم بهمن به مدت ده شب در شهر برازجان برگزار می شود.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ علی سعادت کارگردان نمایش میدانی "میراث روح الله" گفت: امسال به مناسبت همزمانی دو واقعه مهم جشن پیروزی انقلاب اسلامی و ایام فاطمیه، بر آن شدیم که نمایش بزرگ میدانی "میراث روح الله" را در شهر برازجان برگزار کنیم.

 

سعادت افزود: ما در این نمایش به بیان سیر تاریخی و نمایش وقایع مهمی هم چون شهادت حضرت زهرا (س) و انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی تا ظهور حضرت صاحب الزمان (عج) می پردازیم.

 

کارگردان نمایش میراث روح الله بیان کرد: مساحت صحنه نمایش در حد صحنه نمایش فیم های سینمایی است و دکور ما شامل دو قسمت است، بافت قدیم و بافت جدید و نمایانگر برخورد دو سطح تاریخی و ارتباط این دو هستند.

 

وی اظهارداشت: از شاخصه های ویژه این نمایش میدانی، سازه های منحصر به فرد آن است و هم چنین استفاده از توان بومی است به طوری که تیم فنی و اجرایی و هنری این مجموعه همه از جوانان بومی استان هستند که در سطح حرفه ای فعالیت می کنند.

 

علی سعادت تصریح کرد: ابعاد نمایش در 1200 متر صحنه و دو سطح سن است که مجموعا بیش از 40 نفر هنرمند  و بیش از 20 نفر کادر اجرایی و فنی آن هستند و توان گنجایش شبی پنج هزار نفر را داریم.

 

وی عنوان کرد: رسالت ما انتقال ارزش های اسلامی در قالب هنر و نمایش های میدانی به مخاطب است. سوق جامه با پیام های هنری به سمت زمینه سازی ظهور هدفی است که ما در گروه نافع دنبال می کنیم و معتقدیم هنر باید در اختیار ارزش های دینی قرار گیرد.

 

لازم به ذکر است نمایش میدانی میراث روح الله ، بزرگترین نمایش میدانی در جنوب کشور است که توسط گروه هنری نافع شهر آب پخش به دعوت شهردار و شورای اسلامی شهر براز جان از 12 بهمن به مدت ده شب اجرای خود را شروع کرده است. این نمایش بزرگ میدانی ساعت 19:30 در مجموعه ورزشی بانوان شهر برازجان برگزار می گردد.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر