کد خبر : 20605

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت:

اورژانس هسته ای بوشهر با اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال سال آینده تکمیل می‌شود

اورژانس هسته ای بوشهر با اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال سال آینده تکمیل می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به پیشرفت ۶۰ درصدی اورژانس هسته‌ای بوشهر گفت: این اورژانس با اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال و با پیش بینی ۱۰۰ تخت سال آینده تکمیل و افتتاح می‌شود.

به گزارش بوشهر۲۴؛ سعید کشمیری صبح امروز در حاشیه برگزاری نمایشگاه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در بوشهر اظهار داشت: در حوزه سلامت پس از چهار دهه شاهد تغییرات چشمگیری هستیم که قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست.

 

وی افزود: اگر چه به شکل کاملا ابتدایی مراکز بهداشتی و درمانی شهری و واکسیناسیون کودکان از طریق خانه‌های بهداشت در سال‌های پیش از انقلاب به شکل کاملا ابتدایی انجام می‌شد اما با پیروزی انقلاب اسلامی شاهد یک دگردیسی وسیع علمی همراه با توسعه نرم افزاری و سخت افزاری بودیم .

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: تا سال 57 ، استان بوشهر فاقد شبکه‌های بهداشت و درمان، خانه بهداشت، پایگاه سلامت شهری، مرکز خدمات جامع سلامت شهری ، مرکز خدمات جامع سلامت روستایی ، سمن‌های مردم نهاد، اتاق احیاء، کلینیک سیار دندانپزشکی  و مرکز پیشگری بهداشت و درمان بود.

 

کشمیری عنوان کرد: در حال حاضر و پس از چهار دهه از پیروزی انقلاب ، در استان بوشهر 10 شبکه‌های بهداشت و درمان، 223 خانه بهداشت، 77 پایگاه سلامت شهری، 56 مرکز خدمات جامع سلامت شهری ، 30 مرکز خدمات جامع سلامت روستایی ، 22 سمن های مردم نهاد ، 23 اتاق احیاء ، 10 کلینیک سیار دندانپزشکی  و 12 مرکز پیشگیری بهداشت و درمان راه اندازی شده است.

 

وی خاطر نشان کرد: در حوزه درمان شاهد وجود و خدمات دهی دو بیمارستان با امکانات بسیار محدود و با استفاده از پزشکان آسیای شرقی در استان بودیم که پس از انقلاب و با تربیت دانشجویان پزشکی این روند به تدریج اصلاح شد به گونه‌ای که هم اکنون یک‌هزار تخت فعال، 500 پزشک عمومی ، 300 پزشک متخصص و فوق تخصص و 320 دندان پزشک به مردم استان خدمت می‌کنند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به قرار گرفتن این دانشگاه در رده 10 دانشگاه برتر علوم پزشکی کشور، اظهار داشت: وجود 90 مرکز ارائه خدمات جامع، 10 کلینیک سیار با امکاناتی نظیر یونیت‌های دندان‌پزشکی و رادیولوژی پرتابل ، تجهیز 23 روستای استان به امکانات کامل احیاء قلبی ریوی، 35 پایگاه اورژانس جاده‌ای و 15 اورژانس شهری در کنار یک اورژانس هوایی با یک فروند چرخبال اختصاصی زمینه ای ایجاد کرده که خدمات وسیع پزشکی در دو حوزه درمان و بهداشت در کمترین زمان ممکن در دسترس احاد جامعه قرار گیرد.

 

کشمیری هدایت دانشجویان به سمت مراکز تحقیقاتی و شرکت‌های دانش بنیان را یکی دیگر از استراتژی‌های این دانشگاه در نسل سوم دانست و گفت: قبل از انقلاب چیزی به نام تربیت و آموزش دانشجو در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی در استان وبوشهر وجود نداشت در حالیکه ضمن فارغ التحصیلی تعداد بیشماری دانشجو طی سنوات پس از انقلاب از این دانشگاه، اکنون 546 دانشجو پزشکی، 211 دانشجو دندان پزشکی، 262 دانشجوی پرستاری، 100 دانشجوی مامایی و 100 دانشجوی پیراپزشکی و بهداشت در حال تحصیل هستند.

 

وی با اشاره به استراتژی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در ورود به دهه پنجم انقلاب ، عنوان کرد: این استرانژی ورود دانشگاه به فضایی است که کارش اموزش و پژوهش و تبدیل دانش به محصول و کارآفرینی است تا با ایجاد هسته‌های فن‌آور و مراکز تحقیقاتی ضمن رفع نیازهای آینده مردم به حوزه سلامت، زمینه ساز کاهش بیکاری دانش آموختگان رشته‌های مختلف پزشکی و پیراپزشکی را دنبال و برای تولیدات محصولات نوین گام‌های اساسی بردارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اعلام وجود 35 رشته دانشگاهی در کنار  216 هیئت علمی و 4 دانشجو پست دکترا در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، خاطر نشان کرد: با اخذ مجوزهای لازم و در راستای نیازهای توسعه ای استان بوشهر، از سال آینده دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اقدام به پذیرش دانشجو در رشته HSE می‌کند تا پاسخگوی نیازهای حرفه‌ای استان بوشهر شود.

 

کشمیری در خصوص میزان پروژه‌های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در دهه فجر انقلاب اسلامی ، گفت: در مجموع 44 پروژه در این ایام با اعتبار 330 میلیارد ریال پیش بینی شده که عملیات اجرایی 12 پروژه با اعتبار 130 میلیارد ریال آغاز و 32 پروژه نیز با اعتبار 200 میلیارد ریال به بهره برداری می‌رسد.

 

وی با بیان اینکه چهار مرکز درمانی در دست ساخت است گفت: مهمترین آنها اورژانس هسته‌ای و بیمارستان 17 شهریور برازجان است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به پیشرفت 60 درصدی اورژانس هسته‌ای بوشهر تصریح کرد:  این اورژانس  با اعتبار 300 میلیارد ریال و با پیش بینی 100 تخت سال آینده تکمیل و افتتاح می‌شود.

 

کشمیری با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت و برشمردن مزایای آن در دولت تدبیر و امید، عنوان کرد: در طرح تحول در پنج سال اخیر، 27 هزار و 400 زایمان طبیعی به شکل رایگان در کنار چهار میلیون و 744 هزار ویزیت با تعرفه دولتی سه تا پنج هزار تومان در کنار بستری شدن 641 هزار و 800 نفر انجام شد که نشان می‌دهد از هر دو بوشهری یک نفر بستری شده است.

 

تسنیم/

ارسال نظر