کد خبر : 20607

اشتغال بومی استان بوشهر در پارس جنوبی:

حقی که ضایع می شود

حقی که ضایع می شود

حق ۱۰۰ درصدی استخدام افراد بومی در خوزستان و سهم حداکثر۵۰ درصدی استخدام افراد بومی در پارس‌جنوبی

به گزارش بوشهر۲۴؛ در خبرها آمده بود که شرکت بهره‌برداری و تعمیراتی مپنا جهت نیروگاه سیکل ترکیبی غرب کارون فقط بومی استان خوزستان را استخدام می‌کند و درآن آگهی استخدامی خبری از شعاع 100کیلومتری واولویت‌بندی‌های مطرح در استخدامیهای منطقه ویژه پارس نبود. این خبر نشان دهنده عزم و تلاش و اتحاد استاندار محترم خوزستان و نمایندگان و مسئولان ارشد استان خوزستان است که اجازه نداده‌اند حتی یک درصد از سهم استخدامی جوانان استان خوزستان نصیب سایرین شود.

 این شرایط در استان خوزستان در حالی‌ست که مردم استان بوشهر که خود با مشکلات و معضلات بیکاری دست به گریبان هستند در بهترین حالت سهمشان از استخدامیهای پارس‌جنوبی ۵۰٪ می‌باشد که آن ۵۰٪ هم حرف و حدیث فراوان دارد، چرا که باید سهم ۵۰٪ شهرهای استان بوشهر(با اولویت جنوب استان بوشهر) بین شهرستان های لامرد، مهر، گله دار و پارسیان نیز تقسیم شود.

حال سوالی از مسئولان و نمایندگان استان بوشهر و مدیران ارشد پارس‌جنوبی مطرح می‌شود که آیا بخشنامه شعاع100کیلومتری مبنای قانونی دارد؟ اگر دارد پس چرا در استان خوزستان که اکثر چاه‌های نفتی و تاسیسات آن در خارک، دیلم، گناوه و دشتستان در استان بوشهر و گچساران استان کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد، این بخشنامه اجرا نمی‌شود؟ تا بلکه سهمی هر چند اندک از استخدامیهای استان خوزستان سهم این شهرستان‌ها شود.

 

در بخشنامه ای که وزیر نفت اخیرا درخصوص استخدامی های پارس‌جنوبی ابلاغ نموده است شهرها اولویت‌بندی شده‌اند که در آن لامرد، مهر، گله_دار ، پارسیان به همراه عسلویه، کنگان، جم و دیر در اولویت اول استخدامی در پارس‌جنوبی هستند و دیگر نقاط استان بوشهر در اولویت‌های بعدی هستند.

 

اوضاع استخدامیهای پارس‌جنوبی به حدی رسیده است که گویی منطقه پارس‌جنوبی جزئی از استان بوشهر نیست.

 

استاندارمحترم بوشهر به عنوان نماینده عالی دولت در استان و مدیران ارشد و نمایندگان محترم مردم استان بوشهر می‌بایست با توجه به نرخ بالای بیکاری در بیشتر شهرستان‌های استان با تشکیل جلسه شورای تامین استان بوشهر ضمن لغو همه بخشنامه‌هایی که تقسیمات کشوری استان بوشهر را نقض نموده‌اند، وتذکر بسیار جدی به مسئولان ارشد نفت، گاز، پتروشیمی و منطقه ویژه پارس‌جنوبی، همانند استان‌های خوزستان، فارس و سایر استان‌ها نسبت به اختصاص سهم ۱۰۰ درصدی استخدامیهای پارس‌جنوبی به استان بوشهر اقدام لازم را اعمال نمایند.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر