کد خبر : 20617

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی:

۱۴ میلیارد ریال برای بازسازی بنای تاریخی بندر دیر تخصیص یافت

۱۴ میلیارد ریال برای بازسازی بنای تاریخی بندر دیر تخصیص یافت

صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با اشاره به افتتاح فاز نخست مرمت و بازسازی قلعه تاریخی بردستان شهرستان دیر گفت: برای اجرای این طرح ۱۴ میلیارد ریال تخصیص یافت.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ ارغوان مهدیزاده بعداز امروز در  افتتاح فاز نخست مرمت و بازسازی قلعه تاریخی بردستان شهرستان دیر اظهار داشت: قلعه بردستان یکی از قدیمیترین بناهای تاریخی استان بوشهر است که  قدمت آن به دوران‌های تاریخی پس از اسلام برمی‌گردد .

 

وی بیان کرد: این قلعه در شهر بردستان از توابع  شهرستان دیر  واقع شده در سال 1380 به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با اشاره به افتتاح فاز نخست مرمت و بازسازی قلعه تاریخی بردستان شهرستان دیر گفت: برای اجرای این طرح 14 میلیارد ریال تخصیص یافت.

 

مهدی‌زاده بیان کرد: برای مرمت و بازسازی درفاز  نخست به 18 ماه زمان نیاز داشت که با تلاش شبانه روزی همکاران فنی و معاونت میراث فرهنگی ظرف 6 ماه بازسازی شد.
 

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه صنعتگران این شهرستان با وجود صدفهای کم نظیر و خاص از سواحل خود کالاها و صنایع دستی خلاقانهای تولید و به بازار داخل و خارج عرضه می‌کنند و استقبال سالهای اخیر از این قبیل صنایع، این شهرستان می تواند به‌عنوان شهر صنایع دستی دریایی معرفی شود.

 

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر  تصریح کرد: به منظور تحقق شعار سال در راستای حمایت ازکالای ایرانی از هیچ کوششی در حمایت از صنعتگران دستی دریغ نمی‌شود.

مهدیزاده به این نکته اشاره کرد که باتوجه به فضای مناسب محیطی قلعه تاریخی بردستان شهرستان دیر در آینده میتوان با واگذاری به بخش خصوصی به منظور حمایت و توسعه در عرصه اشتغالزایی به‌عنوان مجموعه فرهنگی ، نمایشگاه عرضه صنایع دستی و موزه مورد بهره برداری قرار گیرد.

 

تسنیم/

ارسال نظر