کد خبر : 20619

امام جمعه بوشهر:

خدمات به اهل تسنن در استان قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست

خدمات به اهل تسنن در استان قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه خدمات به اهل تسنن قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست گفت: قبل از انقلاب شش مسجد اهل سنت در استان بوشهر وجود داشت این مساجد اکنون به ۱۴۰ مسجد افزایش یافته است.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در تبیین دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی در مناطق قومی استان بوشهر یکی از مهم‌ترین ابعاد نظام اسلامی را وحدت آفرینی در بین اقوام، مذاهب و ادیان دانست و اظهار داشت: وحدت  یکی از مهم‌ترین اصول راهبری در تحقق امنیت پایدار، پیشرفت و تمدن است.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه اتحاد و وحدت سبب اقتدار ملی و عامل دفع تهاجمات دشمنان است تصریح کرد: وحدت در بین مذاهب و اقوام بر اساس مبنای فقه اسلامی، عقلانیت دینی و عبرت‌های تاریخی برای استقلال کشور و مقابله با دشمنان و جهان استکبار نقش تاثیرگذار و موثری دارد.

 

امام جمعه بوشهر با تاکید بر این نکته که بدون وحدت نمی‌توان به پیشرفت و امنیت پایدار دست یافت خاطر نشان کرد: یکی از ابعاد مهم انقلاب اسلامی ایران وحدت آفرینی است چراکه از دیرباز استکبار جهانی برای تفرقه بین مسلمانان ترفندهای مختلفی در ایران و جهان اسلام اجراء کرده که توطئه‌های دشمنان در 40 سال گذشته ناکام مانده است.

 

آیت الله صفایی بوشهری، تفرقه را سبب انکسار ساختار و تضعیف اقتدار و قدرت نظام دانست و تاکید کرد: تفرقه سبب کم توان شدن مقابله و مقاومت، شکست و تحقق نیافتن اهداف نظام می‌شود که دشمنان در 40 سال گذشته با هدایت‌های امام راحل  و رهبر معظم انقلاب به این مهم دست نیافته‌اند.

 

وی، هدایت‌های امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی را سبب اتحاد، بصیرت‌افزایی و هوشمندی در راستای مقابله با دشمنان و تقویت وحدت مسلمانان  دانست و گفت: اکنون جامعه اسلامی دارای یک اتحاد و حدت منسجم بین مذاهب و اقوام است که بر مبنای بصیرت و هوشمندی در شناخت و مقابله با توطئه‌های دشمنان شکل گرفته است.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهربا بیان اینکه دشمنان نتوانسته‌اند تفرقه را در جامعه حاکم کنند تاکید کرد: دشمنان تاکنون نتوانسته‌اند تفرقه و اختلاف میان مذاهب و اقوام در جامعه در عرصه جنگ نرم  نیمه سخت حاکم و دچار آسیب کنند.

 

آیت‌الله صفایی بوشهری، استان بوشهر را نماد اتحاد و انسجام  مسلمانان شیعه و سنی دانست و تصریح کرد:  اتحاد و انسجام مسلمانان در استان بوشهر به زمان تمدن سیراف برمی‌گردد ولی به برکت انقلاب اسلامی این اتحاد و وحدت مستحکم‌تر و سبب پیشرفت و توسعه همه جانبه شده است.

 

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه اهل تسنن همانند دیگر مردم استان بوشهر، ولایت‌مدار، حامی و پیرو ولایت است گفت:  تمام مردم استان بوشهر اعم از اهل سنت و تشیع با تاسی از رهبر معظم انقلاب اسلامی و ولایت‌مداری پیشگام در حمایت از انقلاب اسلامی گام برمی‌دارند.

 

وی با اشاره به اینکه خدمات به اهل تسنن قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست تصریح کرد: قبل از انقلاب شش مسجد اهل سنت در استان بوشهر وجود داشت این مساجد اکنون به 140 مسجد افزایش یافته است.

 

وی از استقرار حوزه علمیه اهل سنت در استان خبرداد و بیان کرد: قبل از انقلاب حوزه علمیه اهل سنت در استان وجود نداشت ولی به برکت نظام اسلامی اسلامی علاوه بر ایجاد حوزه علمیه در شهرستان‌‌ها، اکنون 11 حوزه علمیه اهل سنت در استان بوشهر راه اندازی شده است.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر ویژگی انقلاب اسلامی را برشمرد و تصریح کرد و افزود: انقلاب اسلامی  تحقق یافته که ایمان، تقوا، اخلاق، پیشرفت، عدالت، تمدن اسلامی، استکبار ستیزی و صلح و آرامش در ایران و جهان حاکم کند.

 

تسنیم/

ارسال نظر