کد خبر : 20622

رئیس دفتر مطالعات راهبردی و پژوهش‌های نظری نیروی هوایی ارتش:

نیروی هوایی همانند دیواری آهنین از کشور پاسداری می‌کنند

نیروی هوایی همانند دیواری آهنین از کشور پاسداری می‌کنند

رئیس دفتر مطالعات راهبردی و پژوهش‌های نظری نیروی هوایی ارتش با اشاره به رشادت خلبانان در ۸ سال جنگ تحمیلی گفت: اکنون خلبانان همانند دیواری آهنین از میهن اسلامی پاسدار می‌کنند.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ امیرسرتیپ دوم خلبان نیک بخش حبیبی ظهر امروز در همایش نخستین پاسخ پایگاه ششم شکاری شهید یاسینی بوشهر با اشاره به نقش پایگاه هوایی بوشهر در 8 سال دفاع مقدس اظهار داشت: پایگاه ششم شکاری شهید یاسینی بوشهر تا شعاع صدها کیلومتری عقاب‌گونه هواپیماهای دشمن رصد می‌‌کند و اجازه هیچگونه تعدی به متجاوزان نمی‌دهد.

 

وی تصریح کرد: پایگاه ششم شکاری شهید یاسینی بوشهر نه فقط مختص بوشهر بلکه متعلق به همه کشور است و فرزندان این سرزمین این توانایی را دارند که قدرت خود را به همه نشان دهند.

 

رئیس دفتر مطالعات راهبردی و پژوهش‌های نظری نیروی هوایی ارتش با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس 10 پایگاه هوایی در کشور فعال بود خاطر نشان کرد: پایگاه هوایی بوشهر بیشترین تعداد شهید را تقدیم کرد به‌گونه‌ای که 64  خلبان از این پایگاه تقدیم نظام اسلامی ایران در 8 سال دفاع مقدس شد.

 

وی با بیان اینک در نخستین لحظه‌های جنگ 8 ساله تحمیلی، نخستین پرواز جنگنده‌های ایرانی از بوشهر پرواز کرد افزود: شهید خلبان جهانگیر ابن‌یمین 31 شهریور 1359 از پایگاه هوایی بوشهر به پرواز درآمد و نخستین بمب را بر سر دژخیمان بعثی فرو ریخت.

 

حبیبی  بیان کرد: هر چند صدام و بعثی‌ها برای تصرف ایران طی سه روز برنامه ‌ریزی کرده بودند ولی پرواز این جنگنده‌ها معادلات آنها را به هم زد.

 

وی، دوران جنگ تحمیلی را یادآور جان‌فشانی‌ها، ایثارگری و رشادت خلبانان ایرانی دانیت و تاکید کرد: در این دوران تعداد زیادی از  خلبانان ایرانی درعملیات‌های مختلف به شهادت رسیدند وپیکر تعداد زیادی از آن‌ها هنوز مفقود است.

 

رئیس مرکز مطالعات استراتژیک نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی  با تاکید بر نقش مهم برگزاری یادواره شهدا در  یادآوری خاطرات و رشادت‌های رزمندگان افزود: برگزاری این یادواره‌ها برای شناخت بیشتر رشادت‌های خلبانان شجاع کشور  نقش مهمی دارد.

 

حبیبی با بیان اینکه نیروی هوایی ارتش درزمین گیرکردن دشمن نقش مهمی داشت گفت: نیروی هوایی با ایثار، شهامت و ایستادگی نقش مهمی در زمین گیرکردن دشمن در روزهای نخست جنگ داشتند.

 

وی با اشاره به رشادت خلبانان در جنگ 8 ساله خاطر نشان کرد: در جنگ 8 ساله تحمیلی 11 میلیون پوند بمب علیه دشمن استفاده شد تا دشمن در خاک خوزستان زمین‌گیر شود.

 

رئیس مرکز مطالعات استراتژیک نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی  با اشاره به اینکه تیزپروازان نیروی هوایی ارتش در ساعت‌های آغاز جنگ تحمیلی توانست دشمن را زمین گیر کند تصریح کرد: پایداری این ملت در مقابل قدرتهای نظامی دنیا از آسمان شروع شد و امروز نیز خلبانانی محکم و استوار همانند دیواری آهنین از این ملت پاسدار می‌کنند.

 

حبیبی بصیرت، ولایت، خودباوری و استقلال را از ویژگی های ارتش انقلابی عنوان کرد و گفت: ارتش مقتدر ایران با ایمان، ولایتمداری، عشق، اعتقاد و تعهد خود در مقابل آنان ایستاده و از مرزهای کشور محافظت می‌کند.

 

وی با اشاره به اینکه نیروهای مسلح مقتدر با عزت مسیر رشد و ترقی خود را طی می کند بیان کرد: چهل است که تمام دنیا تصمیم گرفته ملت ایران آزادانه زندگی نکند اما این ملت به پشتوانه هدایتهای رهبر معظم انقلاب و نیروهای مسلح مقتدر با عزت مسیر رشد و ترقی خود را طی می کند.

 

تسنیم/

ارسال نظر