کد خبر : 20623

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر:

۶۸ میلیارد ریال پروژه‌های فضای آموزشی استان بوشهر مورد بهره‌برداری قرار گرفت

۶۸ میلیارد ریال پروژه‌های فضای آموزشی استان بوشهر مورد بهره‌برداری قرار گرفت

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر با اشاره به افتتاح ۸ پروژه مدرسه‌سازی با ۲۴ کلاس درس در دهه مبارک فجر گفت: این پروژه‌ها با اعتبار ۶۸.۵ میلیارد ریال در شهرها و روستاهای استان بوشهر افتتاح شد.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ احمد مرادی صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه توسعه فضاهای آموزشی یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است اظهار داشت: در 40 سال پیروزی انقلاب اسلامی تحولات مهمی در عرصه توسعه فضاهای آموزشی ایجاد شده به‌گونه‌ای که تعداد کلاس‌های درس 10 برابر و تعداد مدارس 9 برابر افزایش یافته است.

 

وی، با بیان اینکه امسال 47 پروژه مدرسه سازی تحویل آموزش و پرورش استان بوشهر شده است افزود: امسال در مجموع 151 کلاس درس جدید در شهرها و روستاها تحویل آموزش و پرورش استان بوشهر شد که 20 واحد با 91 کلاس با تلاش خیران ساخته و تحویل شده است.

 

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر به طرح‌های دهه فجر امسال پرداخت و خاطر نشان کرد:در ایام دهه فجر امسال 8 پروژه با 24 کلاس افتتاح و تحویل آموزش و پرورش شد.

 

مرادی با اشاره به اختصاص 68.5 میلیارد ریال برای اجرای این پروژه‌ها تصریح کرد: 7 پروژه با 18 کلاس درس و 5 هزار و 900 متر مربع زیربنا و اعتبار 55 میلیارد ریال در شهرها افتتاح شده است.

 

وی، از افتتاح پروژه مدرسه سازی در یک روستای استان خبردادو افزود: این پروژه شش کلاسه با زیربنای 663 متر مربع با اعتبار 12.7 میلیارد ریال افتتاح شده است.

 

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر از آغاز عملیات اجرایی 22 پروژه مدرسه سازی در استان بوشهر خبرداد و گفت: در ایام‌الله دهه فجر 22 پروژه مدرسه سازی با اعتبار 945 میلیارد ریال آغاز شد.

 

مرادی بیان کرد: 13 پروژه مدرسه سازی  با 105 کلاس درس و اعتبار 664 میلیارد ریال در شهرها و 9 مدرسه با 52 کلاس در روستاها ساخته می‌شود.

 

وی، میانگین سرانه فضای آموزشی در کشور را 5.2 مترمربع دانست و تصریح کرد: میانگین سرانه فضای آموزشی در استان بوشهر 6.47 متر مربع است و این در حالی است که بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش سرانه آموزشی باید به 8.39 متر مربع افزایش یاید.

 

تسنیم/

ارسال نظر