کد خبر : 20625

رئیس دارالقرآن کریم کشور:

۸۰ درصد حافظان قرآن کریم ایران را بانوان تشکیل می‌دهند

 ۸۰ درصد حافظان قرآن کریم ایران را بانوان تشکیل می‌دهند

رئیس دارالقرآن کریم کشور با بیان اینکه ۷۰ هزار نفرحافظ قرآن در کشور وجود دارد گفت: ۸۰ درصد این حافظان بانوان هستند.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ مهدی قره‌شیخ‌لو ظهر امروز در آیین اختتامیه جشنواره قرآنی گلهای فاطمی در بوشهر با بیان اینکه انقلاب اسلامی با هدف احیاء اسلام ناب محمدی به وقوع پیوست اظهار داشت: از بدو پیروزی انقلاب اسلامی در توسعه زیرساخت‌های قرآنی در لایه‌های مختلف جامعه اقدامات مهم و موثری انجام شده است.

 

وی با  اشاره به فعالیت های قرآنی در طول 40 سال پیروزی انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: رتبه بین‌المللی ایران در بین قاریان در بدو پیروزی انقلاب 2 رتبه بود که اکنون 180 قاری در مسابقات رقابت‌های بین‌المللی حضور دارند و رتبه کشور در جهان به افزایش قابل توجهی رسیده است.

 

رئیس دارالقرآن کریم کشور تعداد حافظان قرآن را 70 هزار نفر عنوان کرد و افزود: از  70 هزار نفرحافظ قرآن در کشور 80 درصد این حافظان  بانوان هستند.

 

قره‌شیخ‌لو به تشکل‌های قرآنی پرداخت و خاطر نشان کرد: بیش از 10 هزار تشکل قرآنی مردمی در شهرها و روستاهای کشور در قالب مؤسسات و خانه‌های قرآنی در کشور فعالیت دارند.

 

وی به ظرفیت‌های بسیار خوب قرآنی در استان بوشهر اشاره کرد و گفت:  استان بوشهر در عرصه قرآنی  جایگاه مهمی در کشور و حتی جهان دارد که نشان از ترویج  قرآن در بین جوانان  و نوجوانان است.

 

رئیس دارالقرآن کریم کشور با اشاره  به  گسترش  روزافزون فضای قرآنی در جامعه از رسانه‌ها و مطبوعات خواست برای ترویج و گسترش فعالیت‌های قرآنی بیشتر و موثرتر اقدام کنند.

 

قره‌شیخ‌لو به تبیین نقش فرهنگ قرآن کریم در سعادتمندی جامعه بشری پرداخت و گفت: قرآن کریم فقط برای تبرک نازل نشده است و تامل، تفکر و تدبر در آیات قرآن راهگشای بسیاری از مشکلات است و ترویج سبک زندگی قرآنی به کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه کمک فراوانی می‌کند.

 

وی با تاکید بر این نکته که در روابط اجتماعی باید بر اساس دستور قرآن کریم عمل کنیم افزود: یکی از وظایف والدین نسبت به فرزندان آموزش قرآن کریم است.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر  نیز تجلیل از پیشکسوتان قرآنی استان و دستگاه‌های اجرایی و مراکز قرآنی را از اهداف مهم برگزاری این مراسم عنوان کرد.

 

حجت‌الاسلام سروستانی، ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) به تشریح نقش به‌سزای آن حضرت در دفاع از حریم امامت و ولایت و همچنین نقش پررنگ آن حضرت در رسالت پیامبر اسلام پرداخت.

 

وی با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و خدا محوری رهبری الهی و مردم را به‌عنوان سه رکن اصلی پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی عنوان کرد.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر به نقشه‌های دشمنان از ابتدای انقلاب تا کنون برای متوقف کردن حرکت انقلاب اشاره کرد و افزود: وظیفه مردم در دفاع از آرمانهای انقلاب و حمایت از حکومت اسلامی مبتنی بر ارزش‌های دینی است.

 

در جشنواره قرآنی گلهای فاطمی 970 نفر شرکت کردند که 95 نفر حائز رتبه‌های برتر شدند.

 

در این مراسم از منتخبان جشنواره قرآنی گل‌های فاطمی در رشته‌های حفظ قرآن کریم، نقاشی و خوشنویسی ویژه پیش دبستانی تا متوسطه، معلمان برتر تشکل‎های قرآنی مردمی استان، مدیران موسسات و خانه‌های قرانی برتر استان و نمایندگان فعالان قرآنی دستگاه‌های اجرایی عضو کارگروه قرآن ستاد دهه فجر استان تجلیل شد.

 

تسنیم/

ارسال نظر