کد خبر : 20629

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر:

ضریب نفوذ گازرسانی در شهرهای استان بوشهر به ۹۹ درصد افزایش یافت

ضریب نفوذ گازرسانی در شهرهای استان بوشهر به ۹۹ درصد افزایش یافت

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر از افزایش ضریب نفوذ گازرسانی در شهرها و روستاهای استان بوشهر خبرداد و گفت: با توسعه شبکه گازرسانی در استان بوشهر ضریب نفوذگاز رسانی در شهرها به ۹۹ درصد و روستاها به ۹۶ درصد افزایش یافت.

به گزارش بوشهر۲۴؛ مسلم رحمانی ظهر امروز در  افتتاح طرح‌های گازرسانی  در دشتستان با بیان اینکه امروز گازرسانی به سه روستا و 20 صنعت شهرستان دشتستان افتتاح شد اظهار داشت: این طرح‌‌ها با اعتبار 42 میلیارد و 70 میلیون ریال در روستای نی‌نیزک برگزار شد.

 

وی با بیان اینکه از 37 شهر استان تاکنون 36 شهر به‌صورت 100 درصد گازرسانی شده است اظهار داشت:تا قبل از دولت تدبیر و امید 70درصد مناطق شهری و 34 درصد مناطق روستایی گازدار بودند که با توسعه شبکه گازرسانی در استان بوشهر ضریب نفوذگاز رسانی در شهرها به 99 درصد و روستاها به 96 درصد افزایش یافت.

 

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر با بیان اینکه 4هزار و 900 میلیارد ریال برای طرح گازرسانی اختصاص یافت افزود: قبل از دولت تدبیر و امید کل اعتبارجذب شده برای اجرای طرح‌های گاز رسانی یک‌هزار و 830 میلیارد ریال بوده این درحالی است که در این دولت تاکنون به چهار هزار و 920 میلیارد ریال رسیده است.

 

رحمانی با بیان اینکه به 9 شهر و 85 روستای شهرستان دشتستان تاکنون گاز رسانی شده‌اندگفت:یک‌هزار و 478کیلومتر شبکه گذاری گاز انجام و 51 هزار انشعاب و 36هزار مشترک گاز در این شهرستان وجود دارد.

 

فرماندار دشتستان  با بیان اینکه جمهوری اسلامی دستاوردهای مختلفی در خدمت رسانی در بخش‌های آب، برق و گاز داشته است که قابل مقایسه قبل از انقلاب نیست افزود: در دهه فجر امسال تعداد 196 پروژه با اعتبار 195 میلیارد تومان در دشتستان مورد بهره‌برداری قرار گرفت و تعداد 15 پروژه با اعتبار 106 میلیارد تومان نیز کلنگ‌زنی شدند.

 

ارسلان زارع افزود: پیش از انقلاب تنها پنج شهر شهرستان دشتستان از نعمت برق برخوردار بود اما امروز این شاخص به 100 درصد رسیده است.

 

وی بیان کرد: در بخش آبرسانی نیز در گذشته شبکه آبرسانی تنها در9 شهر و روستای دشتستان وجود داشت اما امروز این شاخص به 96 درصد رسیده است.

 

فرماندار دشتستان با بیان اینکه پیش از انقلاب هیچ شهر و روستایی از شهرستان دشتستان از نعمت گاز برخوردار نبودند خاطر نشان کرد:امروز این شاخص در روستاها به 93.8 درصد و در شهرها به 100 درصد رسیده است.

 

تسنیم/

ارسال نظر