کد خبر : 20631

اشتغالزایی در پارس جنوبی:

افزایش شمار بیکاران در شمال استان بوشهر

افزایش شمار بیکاران در شمال استان بوشهر

رایزنی و اتحاد مقامات و نمایندگان شهرستان‌های لامرد، مهر، گله دار و پارسیان،یک بام و دوهوا/ یک استان با دو نوع بومی

به گزارش بوشهر۲۴؛ مدت هاست با رایزنی و اتحاد مقامات و نمایندگان شهرستان‌های لامرد، مهر، گله دار و پارسیان با مردم این مناطق علی‌رغم اینکه هیچ کدام از تاسیسات نفتی پارس‌جنوبی در شهرستان آن‌ها قرار ندارد، بومی استان بوشهر محسوب شده‌اند و از امتیازات و اولویت‌های استخدامی در منطقه‌ی پارس‌جنوبی که به حق از مهمترین مناطق کشور در زمینه اشتغال می‌باشد بهره‌مند گردیده‌اند.

 

از جنوب استان بوشهر به جزیره خارک می‌رویم، جزیره‌ای که ترمینال اصلی نفتی ایران است. و بعد از آن به شمال استان بوشهر می‌رویم، به شهر وحدتیه، جایی که تاسیسات نفتی نرگسی از زیرمجموعه‌های شرکت ملی مناطق نفت‌خیزجنوب در آن قرار دارد، سپس به بندر گناوه که تاسیسات گوره، پازنان، سیاه مکان و … وابسته به شرکت ملی مناطق نفت‌خیزجنوب در آن قرار دارد و در آخر به بندر دیلم جایی که تاسیسات نفتی امام حسن، بهرگان و .. در آنجا قرار دارند.

 

همانطور که توضیح داده شد اکثر:

✔️تاسیسات نفتی شرکت ملی مناطق نفت‌خیزجنوب

✔️پایانه‌های نفتی ایران

✔️شرکت نفت فلات قاره در #شمال استان بوشهر قرار دارد که جز آلودگی هوا و دریا مردم این شهرستان‌های هیچ سهمی از آن ندارند.

 

در منطقه پارس‌جنوبی که هیچکدام از تاسیسات آن در شهرستان‌های لامرد، مهر، گله دار و پارسیان قرار ندارد نمایندگان این شهرها توانسته‌اند با اتحاد و رایزنی از استخدامیهای پارس‌جنوبی برای خود سهمی دست و پا کنند در حالی که در مناطق وحدتیه، گناوه، دیلم و خارک علیرغم وجود تاسیسات شرکت‌ها در این شهرها، کارجویان آن هیچ سهمی در استخدامی شرکت‌ها ندارند و متأسفانه مسئولان و نمایندگان نیز هیچ کوششی در جهت رفع این تبعیض‌ها انجام نمیدهند.

 

نمایندگان و مدیران ارشد استان بوشهر وجدانشان را قاضی کنند و بگویند چه کند آن جوان جویای کاری که متولد شمال استان بوشهر است (دشتستان- بوشهر- دشتی- تنگستان-گناوه- دیلم) ولی در استخدامیهای تاسیسات نفتی شهر خود هیچ سهمی ندارند و در استخدامیهای تاسیسات نفتی جنوب استان هم غیربومی محسوب می‌شود؟

 

اگر بخشنامه بومی بودن تا شعاع ۱۰۰ کیلومتر که در پارس‌جنوبی اجرا می‌شود قانونی است پس آنرا در خوزستان و گچساران نیز اجرا نمایید و اگر قانونی نیست جلو اجرای آن را در منطقه پارس‌جنوبی بگیرید زیرا در هیچ کجای ایران یک استان با دو نوع بومی وجود ندارد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر