کد خبر : 20641

فعال دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

هزینه سازش بیشتر از مقاومت است/ با پذیرفتن INSTEX تحریم ها دقیق تر اعمال می شوند

هزینه سازش بیشتر از مقاومت است/ با پذیرفتن INSTEX تحریم ها دقیق تر اعمال می شوند

فعال دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: آمریکا و اروپا به وسیله معاهداتی همچون FATF و INSTEX به تمام اطلاعات مالی ایران دست پیدا خواهند کرد و با اطلاعاتی شفاف تر و به صورت خیلی دقیق تر قادر به تحریم ایران خواهند بود.

به گزارش بوشهر24؛ حمید طیبی خرمی فعال دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در گفت و گو با این پایگاه خبری اظهار داشت: امام خمینی (ره) در مورد سازش با جهانخواران فرموده اند: "سازش با مستکبران جز با عدول ما از هویت اسلامی امان امکان پذیر نیست" و این صحبت امام (ره) بدین معناست که آمریکا، اسراییل و امثال آن ها با موجودیت ما مشکل دارند و همانظور که از تجربه برجام و مذاکرات قبل از آن پیداست، اگر جمهوری اسلامی به تمام درخواست های آمریکا و اروپا نیز پاسخ مثبت دهد، باز هم آن ها به تمام تعهدات خود پایبند نخواهند بود. اساسا مشکل آن ها انرژی هسته ای و توان موشکی ما نیست بلکه مشکل آن گسترش و نفوذ روزافزون انقلاب اسلامی در جهان است.

 

خرمی با اشاره به این که می توان جریان سازش خواه را به دو گروه عمده تقسیم بندی کرد، گفت: گروهی از این جریان، بصیرت سیاسی نداشته و دارای یک دید سطحی نسبت به موضوعات مدیریتی کشور می باشند. این گره با مشاهده بدعهدی های غرب، بالاخره دیر یا زود متوجه اشتباهات خود خواهند شد. حال گروه دیگری نیز در این جریان وجود دارد که حیات سیاسی خود را در این نگرش می بینند و متاسفانه بخش اعظم این جریان را تشکیل می دهند و اگر اقشار جامعه، آگاهانه و با علم، با این دیدگاه برخورد نکنند به راحتی فریب بازی های سیاسی آن ها را خواهند خورد.

 

فعال دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در ادامه با اشاره به سازوکار مالی جدید اقتصادی با اروپا بیان کرد: INSTEX را می توان ابزاری برای مدیریت پول در ایران دانست. تئوری شکست خورده نفت در برابر غذا و دارو که ظاهرا بعضی از مسئولان غربزده کشور را به شدت به تکاپو انداخته است. INSTEX از ایران می خواهد ابتدا تمام خواسته های FATF  را بپذیرد و سپس نفت خود را به کشورهای غیر اروپایی فروخته و در عوض، غذا و دارو را از اروپا وارد کند. یعنی همان کاری که تا به حال به طرق مختلف انجام می شده است، با این تفاوت که باید امتیاز جدیدی به اروپا داده شود.

 

وی افزود: آمریکا و اروپا به وسیله این معاهدات به تمام ایران دست پیدا خواهند کرد و به اطلاعاتی شفاف تر و به صورت خیلی دقیق تر قادر به تحریم ایران خواهند بود. از طرف دیگر ما با پذیرش این مکانیسم و معاهده ها مجبور به تحریم اشخاص و بخش های مختلفی از کشورمان خواهیم بود. در واقع با قبول این معاهدات، با اختیار خود خواهیم پذیرفت که مدیریت داخلی کشورمان را به دست کشورهایی قرار دهیم که هر لحظه به دنبال فرصتی برای ضربه زدن به ملت ایران هستند.

 

حمید طیبی خرمی در پایان اظهار عنوان کرد: سازش، هزینه دارد؛ مقاومت هم یقینا هزینه خواهد داشت؛ ولی تفاوت این دو در آن است که از طریق سازش، نه تنها چیزی بدست نخواهیم آورد بلکه عزت خود را نیز به کشورهای بدعهدی همچون آمریکا خواهیم فروخت. اما مقاومت هر چند آسان هم نیست اما عزت و استقلال کشور را حفظ خواهد کرد. مسیر پیشرفت کشور به ایمان و اعتقاد به جوانان ونیروهای پرتلاش انقلابی گره خورده است و قطعا با گام نهادن در این راه ثمراتشان را خواهیم دید.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر