کد خبر : 20642

کارشناس اجتماعی:

اعتیاد به شبکه های اجتماعی نوعی هوس افراطی است

اعتیاد به شبکه های اجتماعی نوعی هوس افراطی است

کارگاه آموزش پیشگیری از آسیب های اجتماعی با محوریت مبارزه با مواد مخدر در مدارس چاه مبارک عسلویه اجرا شد.

به گزارش بوشهر۲۴؛ عبدالحسین شبانی نژاد کارشناس مسائل آسیب شناسی اجتماعی در حاشیه برگزاری کارگاه توانمند سازی دانش آموزان با محوریت پیشگیری اولیه از مواد مخدر در گفتگو با این پایگاه خبری در خصوص اهداف این طرح که با همکاری و مشارکت شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و معاونت پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش شهرستان عسلویه در سال تحصیلی 97-98 اجرا می شود اظهار داشت: هدف از برگزاری این کارگاه های آموزشی در مدارس عسلویه شناختن انواع انحرافات اجتماعی، مواد مخدر صنعتی، داروهای روان گردان، آسیب ها و خطرات بازی های رایانه ای و شبکه های اجتماعی است.

وی افزود: ما در این طرح ها تلاش داریم تا دانش آموزان نوجوان را نسبت به مسائل اجتماعی توانمند کرده و با افزایش مهارت های فردی، کاهش معضلات اجتماعی در مدارس را محقق سازیم.

مدرس پیشگیری از اعتیاد به نقش موثر خانواده ها در نوع تربیت و نگرش نوجوانان به مسائل و موضوعات اجتماعی اشاره و خاطر نشان کرد: خانواده ها باید همگام و همسو با آموزش و پرورش در جهت رسیدن به اهداف مشترک تلاش کنند.

شبانی نژاد فضای مجازی را یکی از آسیب های اجتماعی که موجب فروپاشی خانواده ها شده است عنوان کرد و گفت: اعتیاد به شبکه های اجتماعی نوعی هوا و هوس افراطی است که  نتیجه آن از بین رفتن کانون گرم خانواده است.

این کارشناس اجتماعی در پایان با بیان این که امروز اعتیاد به مواد مخدر از مهمترین آسیب های اجتماعی است که جوامع با آن درگیر هستند تصریح کرد: مهمترین عامل جهت حل شدن معضل اعتیاد و مواد مخدر، بالا بردن سطح آگاهی افراد جامعه به خصوص دانش آموزان است که در این زمینه آموزش و پرورش و خانواده ها نقش پر رنگ و تاثیر گذاری دارند چرا که بدون در نظر گرفتن جایگاه خانواده ها و برنامه ریزهای آموزشی وپیشگیرانه در کانون خانواده نتیجه چندانی به دست نخواهد آمد.

لازم به ذکر است کارگاه آموزش پیشگیری از آسیب های اجتماعی با محوریت مبارزه با مواد مخدر در دبستان شهید رجایی، معرفت و دبیرستان عفت و حکمت چاه مبارک عسلویه اجرا شد و با زمان بندی مشخص شده در طول سال در اکثر مدارس عسلویه اجرا می شود.

IMG-20190210-WA0003

IMG-20190210-WA0008

 

انتهای پیام/

ارسال نظر