کد خبر : 20649

قالیباف در جشن 22 بهمن مردم بوشهر:

توان داخلی برای رفع مشکلات اقتصادی وجود دارد/ گام اول را دولت بردارد

توان داخلی برای رفع مشکلات اقتصادی وجود دارد/ گام اول را دولت بردارد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ممکن است در گرایش های سیاسی نسبت به دولت حرف های جدی داشته باشیم اما در حل مشلات معیشتی مردم، هرکاری که در زمینه اقتصادی از دست مان بر بیاید باید به دولت کمک کنیم و این را هم باور داریم باید در این راه دولت گام اول را بردارد و این دولت است که باید بداند و باور کند که حل مشکلات اقتصادی با تکیه بر مردم و جوانان و همت و توان داخلی ممکن است.

به گزارش بوشهر24؛ محمدباقر قالیباف پیش از ظهر امروز با حضور در راهپیمایی 22بهمن در شهر بوشهر به عنوان سخنران این مراسم ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی گفت: ما همه ایرانیان به شما مردم خونگرم این سرزمین که همیشه در طول تاریخ با استبداد و استعمار مبارزه کرده اید افتخار می کنیم . از امام راحل یاد می کنیم که جز برای خدا کلامی نگفت و جز در راه خدا گام برنداشت و توانست به ما توفیق زندگی در سایه نظام الهی و با استقلال و عزت دهد. در چهلمین سالگرد انقلاب از همه شهدایی یاد می کنیم که جان شان را برای حفظ اسلام و دفاع از سرزمین اسلامی مان تقدیم کردند و ما امروز مدیون انها و ایثارگران و جانبازانیم و ما همیشه به یادشان هستیم و انشالله در مسیرشان حرکت کنیم.   

امروز مردم باردیگر نشان دادند هیچ وقت انقلاب را تنها نمی گذارند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه امروز مردم نشان دادند مردم ما هیچ وقت انقلاب را تنها نگداشتند و هروقت لازم بود در صحنه باشند مثل امروز در صحنه حضور یافتند و هر زمان قرار بود از جان شان بگذرند مانند دوران دفاع مقدس و یا مبارزه با سربازان آمریکایی در خلیج فارس، از جان مایه گذاشتند.

حضور مردم نشان داد که با همه مشکلات به اینده کشور و انقلاب امیدوارند

وی ادامه داد: امروز با همه سختی هایی که در عرصه اقتصادی بر مردم حاکم است اما نشان دادند که پای انقلاب ایستاده اند و باز به صحنه امدند. پای عزت و افتخار ایرانی – اسلامی ایستاده اند. این حضور بدین معناست که همه ما به آینده کشور و انقلاب مان امیدواریم. این ملت و این مردم در سایه اسلام و رهبری هر هزینه ای رابرای دفاع از انقلاب حاضرند بپردازند. امروز مثل همیشه مردم ما نشان دادند ایثارگر، با مروت، جوانمرد، زمان شناس، بصیر، با شعور و فهیم در عرصه های انقلاب ایستاده اند.

حق نداریم این مردم را فراموش کنیم

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام افرود: محرومان و مستضعفان صاحبان اصلی این انقلاب هستند و ما مسولان حق نداریم تحت هیچ شرایطی مردم مخصوصا پابرهنگان را فراموش کنیم. این انقلاب به فرموده امام راحل انقلاب پابرهنگان است و من یک تار موی کوخ نشینان را به کاخ نشینان نمی دهم. پس ما حق نداریم این مردم را فراموش کنیم. امام(ره) با تکیه بر همین مردم این انقلاب را محقق کرد و مردم برای اسلام به صحنه امدند و این مردم بودند که انقلاب کردند و امام فرمودند این مردم از مردم صدر اسلام باوفاترند.

همه تلاش دشمن از بین بردن اعتماد مردم و ایجاد فاصله بین مردم و مسوولان است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: امروز دشمن همه تلاشش این است که بین مسئولان و مردم فاصله بیاندازد و امید به آینده را در بین مردم از بین ببرد. او در کنار فشارهای اقتصادی در تلاش است با شایعه سازی و جوسازی جامعه را به سمت فروپاشی ذهنی پیش ببرد.

در کنار فشار دشمنان از سر ناکارامدی و یا بی توجهی فشار مضاعفی بر مردم وارد نکنیم

وی با اشاره به اینکه امروز این ما مسولان هستیم که در مقابل این حرکت مردم و این اخلاص مردم و این بصیرت شان و این هزینه هایی که مردم برای کشور و انقلاب شان انجام وظیفه کنیم، خاطرنشان کرد: باید به گونه ای رفتار کنیم که خدایی نکرده اینطور نشود که در کنار فشارهای تحمیلی دشمنان از سر ناکارامدی و یا بی توجهی فشار مضاعفی بر مردم وارد کنیم. چه در حوزه مسائل معیشتی و چه مسائل زیرساختی در کشور.

باید آثار پیشرفت های زیرساختی در زندگی مردم دیده شود

فرمانده لشگر 5 نصر در دوران دفاع مقدس با پرداختن به مسائل زیرساختی بوشهردر طول این 40 سال و توجه و توسعه به آن گفت: در طول مسیر عسلویه که می آمدم با دهه 70قیاس کردم که چه شرایطی داشت وامروز چه شرایطی دارد؟ انصافا در حوزه ساختار اتفاقات بزرگی افتاده است. مایه افتخار است اما نکته ای که هست این است که باید اثار این پیشرفت ها باید در زندگی مردم دیده شود نه اینکه با ضعف و ناکارامدی ما مسوولان اثاری در زندگی اقشار مردم خصوصا قشر ضعیف محسوس نباشد. ما امروز درعرصه های علمی دفاعی هسته ای و ... جزو کشورهای پیشتازیم پس نشان می دهد این ظرفیت در مردم ما وجود دارد و خود را درعرصه های سخت نشان داده اند به طوری که در تکنولوژی های پیشرفته ما جزو 5،6 کشور اول دنیا هستیم اما در یکسری صنایع کوچکتر و پایین تر که بسیار  راحتتر هم هست امروز بر مردم فشار می اید از صنعت خودرو بگیر تا مثلا ساخت پوشک.

امروز دشمن در دو جبهه رسانه و اقتصاد مبارزه را با مردم ما آغاز کرده است

قالیباف با بیان اینکه امروز دشمن در دو جبهه رسانه و اقتصاد مبارزه را با مردم ما آغاز کرده است گفت: دیگر امروز وزارت دفاع امریکا و ارتش امریکا و ناتو طرف ما نیست بلکه امروز بخش خزانه داری آمریکا صحنه جنگ و نبرد با ما شده است. طبیعتا عرصه اقتصادی و رسانه ای صحنه اول مبارزه با دشمن است. با صراحت می گویم در مقابل این دو جبهه همه کسانی که دل در گرو نظام اسلامی  با هر گرایش و سلیقه ای دارند، باید دولت را کمک کنند تا دولت بتواند بر ششضشاین مشکلات فایق اید

امروز سلایق مختلف سیاسی نمی تواند مانع کمک و همراهی در حل مشکلات اقتصادی شود

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه امروز سلایق مختلف سیاسی نمی تواند مانع کمک و همراهی در حل مشکلات اقتصادی شود، اظهار کرد: ممکن است در گرایش های سیاسی نسبت به دولت حرف های جدی داشته باشیم اما در حل مشلات معیشتی مردم، هرکاری که در زمینه اقتصادی از دست مان بر بیاید باید به دولت کمک کنیم چون این خدمت به مردم و خدمت به انقلاب است و این را هم باور داریم باید در این راه دولت گام اول  را بردارد و این دولت است که باید بداند و باور کند که حل مشکلات اقتصادی با تکیه بر مردم و جوانان و همت و توان داخلی ممکن است.

آمریکا نشان داد این ما نیستیم که دنبال دشمن تراشی هستیم بلکه اوست که بدعهدی و دشمنی می کند

وی  افزود: طی 2 دهه گذشته جریانی در کشور این فرهنگ را تئوریزه کرد که اگر ما با آمریکا کنار بیاییم مذاکره کنیم مشکلات اقتصادی ما حل خواهد شد. شروعش هم از دهه 70 کلید خورد و دیدیم در دهه 90 مقام معظم رهبری قبول کردند که در حوزه هسته ای مذاکره در سطح وزرای خارجه بین ایران و امریکا شکل بگیرد، خب مذاکرات انجام و منجر به قرارداد هم شد اما امریکا با ما چه کرد؟ مثل همیشه دشمنی و بدعهدی اش را نشان داد و نشان داد این ما نیستیم که دنبال دشمن تراشی هستیم بلکه امریکاست که هرگز دست از سر کشور ما که عزتمندانه و وشرافتنمدانه میخواهد زندگی کند بر نمی دارد و این را مخالف اهدافش می داند. او دنبال کشورهایی است که با لحنی که با عربستان حرف زد با انها حرف بزند. دیدید که رییس جمهور امریکا به عربستان گفت مانند گاو شیرده است. اما ملت ما ملت بزرگی است و نشان داده برای عزتش هر هزینه ای را میدهد.

ملتی که جان می دهد از پرداخت هزینه های اقتصادی هراسی ندارد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ملتی که جان می دهد از پرداخت هزینه های اقتصادی هراسی ندارد، گفت: اما ما باید تلاش کنیم و تکیه بر بیگانه نکنیم تا بتوانیم آسایش این مردم را فراهم کنیم. ما وقتی با بیگانه باید حرف بزنیم که ضعف نداشته باشیم و در اوج قدرت باشیم.

هم توان اقتصادی و هم منابع انسانی را برای حل مشکلات فعلی کشور داریم

قالیباف در پایان تاکید کرد: فارغ از گرایش های سیاسی همانند دوران دفاع مقدس که همه کنار هم بودیم اکنون هم در جنگ اقتصادی همه ما دست در دست هم بدهیم و در این مسیر دولت مردان باید گام اول را بردارند چون انها مسوولیت دارند. باورمان این است وتجربه نشان داده و رفتار اروپا و امریکا در برجام نشان داده که انها قابل اعتماد نیستند. نباید به انها امید داشته باشیم و باید با تکیه بر توان داخلی حرکت کنیم و بدانیم برای حل این مشکلات با توان  داخلی هیچ مشکلی نداریم و هم توان اقتصادی و هم منابع انسانی اش راداریم وما می توانیم بر مشکلات اقتصادی با همه فشارهای امریکا فایق بیاییم. تا زمانی که منطبق بر سنت های الهی و متکی بر فرهنگ قرانی اهل بیت حرکت کنیم و متحد باشیم خدا موفقیت را از ان ما خواهد کرد و موفقیت بزرگی و عزت شامل حال این ملت خواهد بود.

 

انتهای خبر/

 

ارسال نظر