کد خبر : 20679

یادداشتی بر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی:

اعتماد به جوانان، رمز عبور از پیچ های تاریخ انقلاب اسلامی

اعتماد به جوانان، رمز عبور از پیچ های تاریخ انقلاب اسلامی

شاید از این به بعد، این درجه اعتماد به جوانان انقلابی و متعهد باشد که میزان دستیابی به«ان چه باید» را تعیین نماید.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ یکی از مهم ترین کلماتی که در بیانیه ی گام دوم انقلاب اسلامی به چشم می خورد واژه ی «جوان» است؛ واژه ای کلیدی و راهبردی که هنوز از پرداختن درخور و مناسب به آن، فاصله های بسیاری داریم. تجربه های 40 ساله انقلاب ثابت کرده است کلیدی ترین مسایل کشور و عبور از پیچ های تاریخ انقلاب اسلامی، تنها با نیروی گره گشای جوانان حال و دیروز این مرز و بوم گشوده شده است. شاید از این به بعد، این درجه اعتماد به جوانان انقلابی و متعهد باشد که میزان دستیابی به «آنچه باید» را تعیین می نماید.

 

عدالت بدون معنویت و معنویت بدون عدالت دو روی یک سکه ی خیال های پوشالین، جهت تمدن سازی است.آن گاه که لعاب تمدن های خودنوین انگار در کارایی سیاست های عملیاتی خویش رنگ ببازد؛ افق دستیابی به جامعه ای عادلانه با معیارهای اخلاقی و معنوی پرنور تر خواهد شد.

 

معنویت؛ حلقه ی مفقوده ی تمدن رو به انحطاط غرب و پایه ی مستحکم تمدن نوپای ایرانی-اسلامی است. یقینا تمسک قران کریم و سیره ی پیامبر اکرم و اهل بیت ایشان خواهد توانست ما را بیش از پیش در عمل به ماموریت های هفتگانه مان یاری سازد.

 

بیانیه ی مورد بحث، به خوبی فضای علمی، سیاسی،اقتصادی و اجتماعی گذشته و حال را ترسیم کرده و ان را با فضای آرمانی پیش رو مقایسه میکند؛ یک جوان ایرانی، با در نظر گرفتن هر هفت بند ماموریت های مذکور در فرمایشات رهبری، قادر خواهد بود مسئولیت خود را مبنی بر پیشبرد کشور در جهت نیل به آرمان های مقدس انقلاب اسلامی به انجام برساند.

 

نکته دیگری که در نگارش بیانات مقام معظم رهبری به چشم میخورد، پختگی و فراگیر بودن فهم آن می باشد به گونه ای که مخاطب میتواند به صورت شفاف، هر انچه را که باید برای رسیدن به اهداف متعالی انقلاب اسلامی مورد توجه قرار دهد، درک کند.

 

به امید ان که با قدم نهادن خالصانه در جهت عمل به این فرمایشات، پرچم انقلاب را به دست صاحب اصلی آن، حضرت ولی عصر(عج) برسانیم.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر