کد خبر : 20680

نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر بوشهر:

بزرگترین پیروزی انقلاب اسلامی ایران در چهل ساله ی خویش استقامت و استقرار نظام بود

بزرگترین پیروزی انقلاب اسلامی ایران در چهل ساله ی خویش استقامت و استقرار نظام بود

حضرت آیت الله صفایی بوشهری بزرگترین پیروزی انقلاب اسلامی ایران را در چهل ساله ی خویش استقامت، حاکمیت و استقرار نظام و دفاعش در برابر انواع و اقسام تهاجمات سخت و نیمه سخت و نرم جهان استکبار نام بردند.

به گزارش بوشهر24،  نماینده محترم ولی فقیه در استان در بیان سبک زندگی اسلامی در این خطبه به بیان تهمت و بهتان و غیبت پرداختند.

حضرت آیت الله صفایی بوشهری پس از توضیح این صفات اثر این صفات را این چنین بیان کردند: کسی که مورد تهمت و بهتان قرار بگیرد در جامعه تخریب می شود، حرمت انسان مؤمن از حرمت کعبه واجب تر است، در قرآن گفته می شود اگر شخصی کار بدی که خودش می کند به دیگران نسبت دهد این گناه بزرگی است.

ایشان همچنین در رابطه با با تهمت روایتی از امام صادق(علیه السلام) ذکر نمودند: «اگر کسی از قصد تهمت بزند، مسلمانی را به قصد تخریب شخصیت تهمت بزند، خداوند او را از ولایتش خارج می کند همانطور که شیطان را از درگاهش راند، و عجیب تر آنست که شیطان هم او را نمی پذیرد.»

نماینده محترم مردم استان بوشهر فرمودند: کسی که کسی را غیبت کند، خداوند چهل شبانه روز نماز و روزه او را قبول نمی کند، لذا بزرگان علم اخلاق می گویند اگر کسی اهل اخلاق و عبادت باشد اگر یکبار غیبت کند چهل روز از این نوع عباداتش مقبول نخواهد بود، لذا عقلانیت دینی به انسان حکم می کند که بهتان زدن، تهمت زدن و غیبت کردن نشانه سفاهت انسان است.

حضرت آیت الله صفایی بوشهری در خطبه دوم بزرگترین پیروزی انقلاب اسلامی ایران را در چهل ساله ی خویش استقامت، حاکمیت و استقرار نظام و دفاعش در برابر انواع و اقسام تهاجمات سخت و نیمه سخت و نرم جهان استکبار نام بردند.

ایشان با ذکر و یادآوری تمامی مشکلات کشور در این چهل ساله فرمودند: این چهل سال انقلاب در مقام تثبیت بود، در این مقام بودیم که انقلاب خود را حفظ کنیم با تمام سختی های اقتصادی و اجتماعی ای که بود نه مانند انقلاباتی که در برابر جهان استکبار دچار سقوط و شکست شدند، دچار انحراف شدند. از این به بعد در ارتقاء سطح تمدن آفرینی نظام هستیم به همین خاطر آمریکا نمی خواهد که انقلاب به چهل سال برسد چون می داند که این انقلاب از این چهل بگذرد حوداثی اتفاق خواهد افتاد که نمی توانند کنترل کنند. پیشرفت، عدالت، تمدن، خدمت به جامعه از الآن شروع خواهد شد به همین خاطر مقام معظم رهبری پیامی برای گام دوم انقلاب اسلامی دادند.

ضمناً حضرت آیت الله صفایی بوشهری از تمامی نخبگان فرهیختگان، دانشگاهیان و حوزویان در رابطه با این پیام فرمودند نشست ها داشته باشند، هم درک مطلب کنند و هم راهکارهای عملی برای فضای ملی و بومی شده ی آن برای استان تدبیر بفرمایند.

و در آخر ایشان از حضور پر رنگ مردم استان بوشهر در راهپیمایی 22 بهمن تشکر ویژه کردند و تأکیداً فرمودند که مردم پایبندی خود را در این چهل ساله به نظام و انقلاب ثابت کرده اند و دیگر نوبت مسئولین است که جواب مردم را بدهند.

ارسال نظر