کد خبر : 20683

رئیس دانشگاه پیام نور بوشهر:

دومین دوره مسابقات ملی دو صحرانوردی در بوشهر برگزار می‌شود

دومین دوره مسابقات ملی دو صحرانوردی در بوشهر برگزار می‌شود

دومین دوره مسابقه دو صحرانوردی به مناسبت تجلیل از مقام شهید رئیسعلی دلواری در بوشهر برگزار می‌شود.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ رئیس دانشگاه پیام نور بوشهر صبح امروز در نشست هماهنگی برگزاری دو صحرانوردی رعد با حضور دانشجویان سراسر کشور با گرامیداشت روز بوشهر و با بیان اینکه این دو صحرانوردی 16 اسفند برگزار می‌شود اظهار داشت: دومین دوره مسابقه دو صحرا نوردی رعد همزمان به بزرگداشت هفته بوشهر در 16 اسفندماه برگزار می‌شود.

 

محمد رضا بحرانی با بیان اینکه دو صحرانوردی رعد به طول 10 کیلومتر به میزبانی دانشگاه پیام نور استان بوشهر برگزار می‌شود گفت: مسابقه دو صحرا نوردی رعد به مسافت 10 کیلومتر از روستای چاه تلخ جنوبی تنگستان تا موزه شهید رئیسعلی دلواری ساعت 9 صبح برگزار می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه این مسابقه درسطح ملی برگزار می‌شودخاطر نشان کرد: به نفرات اول تا سوم به ترتیب مبلغ 20 میلیون ریال، 15 میلیون ریال و  10 میلیون ریال جایزه تعلق می‌گیرد ضمن اینکه به 10 نفر به قید قرعه  مبلغ 2 میلیون ریال اهدا می‌شود.

 

رئیس دانشگاه پیام نور استان بوشهر درخصوص هدف برگزاری این مسابقه  تصریح کرد: کشورهای‌های مختلف جهان با برگزاری رویدادهای علمی فرهنگی ورزشی همواره درصدد تجلیل از مفاخر خود وبرند سازی و معرفی هرچه بیشتر آنها به دنیا هستند.

 

بحرانی با بیان اینکه در ایران شخصیت‌ها و فرصت‌های فراوانی وجود دارند که بتوان چنین رویدادی برای آنان برگزارشود خاطر نشان کرد: دانشگاه پیام نور بوشهربه منظور تجلیل از مفاخر ملی و استانی و همچنین افزایش حس تعلق سرزمین مادری و برند سازی برنامه‌های کشوری به نام مفاخر و مشاهیر استان  مسابقه ملی  دو صحرانوردی با عنوان "رعد" به منظور تجلیل از مقام شهید رئیسعلی دلواری، قهرمان مبارزه با استعمار  برنامه ریزی کرده است که در سال‌های آینده مسیر نهایی این مسابقه از موزه شهید رئیسعلی دلواری تا محل شهادت این سردار بزرگ جنوب مبارزه با استعمار در تنگگ بوشهر است.

 

وی اظهار امیدواری کرد:  این مسابقه با حمایت‌های لازم درسال‌های آینده بتوان درسطح بین المللی برگزار شود.

 

تسنیم/

ارسال نظر