کد خبر : 20687

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی:

بودجه توان‌بخشی بهزیستی سال آینده ۶۰ درصد افزایش می‌یابد

بودجه توان‌بخشی بهزیستی سال آینده ۶۰ درصد افزایش می‌یابد

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی با اشاره به تصویب قانون بهبود وضعیت معلولان در حوزه توان‌بخشی گفت: بر اساس این قانون، بودجه توان‌بخشی بهزیستی در بخش‌های مختلف سال آینده ۶۰ درصد افزایش می‌یابد.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ حسین نحوی‌نژاد ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با تاکید بر توجه به کارآفرینی و تقویت توانمندی معلولان اظهار داشت: سازمان بهزیستی درک کرده که در قالب هنر می‌تواند در راستای توانمندی معلولان، ایجاد کارآفرینی و تقویت روحیه جمع‌گرایی و خروج آنها از انزوا موثر باشد.

 

وی، استان بوشهر را از استان‌های پیشرو در زمینه توجه به هنرمندان معلول است افزود: برگزاری هفتمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر معلولان خلیج فارس در بوشهر نشان از توانمندی معلولان استان بوشهر در عرصه هنر تئاتر است.

 

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی با بیان اینکه در هیچ نقطه‌ای از ایران امسال جشنواره تئاتر معلولان برگزار نشد خاطر نشان کرد: به سبب محدودیت منابع مالی جشنواره تئاتر معلولان در هیچ استانی برگزار نشد ولی به اصرار هنرمندان استان بوشهر این اتفاق هنری و فرهنگی در بوشهر محقق شد.

 

نحوی‌نژادبا بیان اینکه  برگزیدگان این جشنواره به مرحله کشوری راه می‌یابند گفت: جشنواره تئاتر معلولان کشوری سال آینده در ماه اردیبهشت برگزار می‌شود.

 

وی، سال آینده را برای حوزه توان‌بخشی سالی خوب دانست و تصریح کرد: با تصویب قانون بهبود وضعیت معلولان در حوزه توان‌بخشی ، بودجه توان‌بخشی بهزیستی در بخش‌های مختلف سال آینده 60 درصد افزایش می‌یابد.

 

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی افزود: افزایش بودجه یاد شده در بخش‌های تقویت مراکز غیردولتی، مستمری، حق پرستاری و دیگر حوزه‌ها موثر است که  در گام نخست در راستای برابری موقعیت افراد معلول با سایر نیازمندان است.

 

نحوی‌نژاد بیان کرد: خوش بین هستیم در لایحه بودجه سال آینده علاوه بر اعتبارات سازمان بهزیستی، 1100 میلیارد تومان به اعتبارات حوزه توان‌بخشی اضافه می‌شود.

 

تسنیم/

ارسال نظر