کد خبر : 20688

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی:

جشنواره ملی تئاتر معلولان اردیبهشت سال آینده برگزار می‌شود

جشنواره ملی تئاتر معلولان اردیبهشت سال آینده برگزار می‌شود

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی با بیان اینکه امسال جشنواره منطقه‌ای تئاتر معلولان به سبب محدودیت منابع مالی به جزء در بوشهر در هیچ استانی برگزار نشد گفت: بر اساس برنامه‌ریزی جشنواره تئاتر کشوری معلولان اردیبهشت سال آینده برگزار می‌شود.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ حسین نحوی‌نژاد ظهر امروز در آئین اختتامیه هفتمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر معلولان خلیج فارس در بوشهر با اشاره به محدودیت منابع مالی توان‌بخشی اظهار داشت: امسال حوزه توان‌بخشی به سبب محدودیت منابع مالی نتوانست تئاتر حوزه معلولان در استان‌ها را برگزار کند.

 

وی با بیان اینکه برگزاری جشنواره منطقه‌ای تئاتر معلولان خلیج فارس در بوشهر با تلاش هنرمندان محقق شده است گفت: این اتفاق فرهنگی هنری با تلاش هنرمندان توانمند استان بوشهر با حضور استان‌های 5 گانه جنوبی برگزار شده است.

 

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی از برگزاری جشنواره تئاتر معلولان کشوری خبر داد و بیان کرد: سال آینده به سبب افزایش اعتبارات، سال خوبی برای حوزه توان‌بخشی است که بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده  جشنواره تئاتر کشوری معلولان اردیبهشت سال آینده برگزار می‌شود.

 

نحوی‌نژادبا بیان اینکه هنرمندان توانمندی در استان بوشهر فعال است افزود: یکی از سیاست‌های مهم سازمان بهزیستی استفاده از توانمندی معلولان در عرصه‌های کارآفرینی است.

 

وی با بیان اینکه آنچه در چهل سال پیروزی انقلاب اسلامی مورد توجه و در اولویت بود اسایش و آرامش مردم بود خاطر نشان کرد: سرمایه گذاری در زندگی مردم آسیب پذیر جامعه شامل معلولان زمانان سرپرست خانواده در راستای اعتلای کشور است.

 

معاون بهزیستی کشور با اشاره به اینکه مشکل جامعه ما منابع مالی نیست گفت:توجه به بیانیه مقام معظم رهبری و برنامه چشم انداز کشور ، نشان از دارایی و منابع مطلوب در همه عرصه‌ها است.

 

دبیر هفتمین جشنواره تئاتر منطقه‌ای معلولان خلیج فارس نیز با بیان اینکه در جشنواره منطقه‌ای امسال 85 اثر ارائه شد اظهار داشت: این آثار از استان‌های بوشهر،فارس، خوزستان، هرمزگان و کهگیلویه و بویراحمد به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

 

فرهاد فیاض بخش افزود: پس از داوری 54 اثر به بخش بازبینی راه یافتند و در مرحله بازبینی نیز 14 اثر برای بخش مسابقه انتخاب شدند و سه اثر برگزیده از استان بوشهر نیز در 2بخش خیابانی و صحنه‌ای به نمایش گذاشته می‌شوند.

 

وی گفت: نمایش‌ها با سفر تیم داوری و گروه برگزارکننده جشنواره به استان‌ها و شهرهای شرکت کننده در 10 روز انجام شد.

 

تسنیم/

ارسال نظر