کد خبر : 20691

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر:

ذخیره آب سد رئیسعلی دلواری ۱۱۰میلیون مترمکعب افزایش یافت

ذخیره آب سد رئیسعلی دلواری ۱۱۰میلیون مترمکعب افزایش یافت

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر با اشاره به بارندگی‌های مطلوب در فصل پاییز و زمستان گفت: تاکنون ۲۱۳ میلیون مترمکعب آب در مخزن سد رئیسعلی دلواری ذخیره‌سازی شده که نسبت سال قبل ۱۱۰ میلیون مترمکعب افزایش یافته است.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ با اشاره به خشکسالی‌ سال‌های گذشته و کمبود شدید آب در استان اظهار داشت: در این راستا برای مشکلات کمبود آب در استان بوشهر برنامه‌ریزی ویژه‌ای شد که ضمن برداشت  آب از چاه‌ها متناسب با فصل کشت، چاه‌های جدید حفر و عملیات ساخت  آب‌شیرین‌کن‌ آغاز شد.

 

وی از بارش مطلوب باران در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: بارش مطلوب باران در هفته گذشته و جاری سبب  پرآب شدن سدهای مختلف و آبگیرهای استان بوشهر شد و دبی آبگیری رودخانه‌ها افزایش قابل توجهی یافت.

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر با اشاره به ذخیره‌سازی آب در مخزن سد رئیسعلی دلواری خاطرنشان کرد: بارش مطلوب باران در فصول پاییز و زمستان سبب افزایش ذخیره‌سازی آب پشت سدهای تامین کننده آب به ویژه سد رئیسعلی دلواری، تنگ‌ارم و دیگر سدهای تغذیه‌ای شده است.

 

رجایی با بیان اینکه ذخیره آب در سد رئیسعلی دلواری به وضعیت پایداری رسیده است گفت: در بارندگی اخیر 50 میلیون مترمکعب آب وارد سد رئیسعلی دلواری شد که این مهم امید تازه‌‌ای به مردم داده است.

 

وی از ذخیره آب در سد رئیسعلی دلواری به میزان 213 میلیون متر مکعب خبر داد و تصریح کرد: با بارش‌های مطلوب باران تاکنون 213 میلیون مترمکعب آب در مخزن سد رئیسعلی دلواری ذخیره‌ شد که نسبت به مدت مشابه پارسال 110 میلیون مترمکعب افزایش یافته است.

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر افزایش ذخیره آب در مخزن سد تنگ‌ارم دشتستان و  سنا را مورد اشاره قرار داد و افزود: حجم آب در مخزن سنا از 600 هزار به 1.5 میلیون متر مکعب افزایش یافت.

 

تسنیم/

ارسال نظر