کد خبر : 20693

رئیس مرکز تحقیقات انرژی‌های نو دانشگاه آزاد اسلامی:

بوشهر میزبان بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران

بوشهر میزبان بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران

بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران اول و دوم اسفند در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار می‌شود.

به گزارش بوشهر ۲۴؛ رئیس مرکز تحقیقات انرژی‌های نو دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: کنفرانس هسته‌ای با هدف بومی‌سازی دانش فنی مورد نظر در صنعت هسته‌ای و توسعه علم و فناوری هسته‌ای در میان دانشجویان و در ۹ محور اصلی، در واحد دانشگاهی بوشهر واقع در عالیشهر برگزار خواهد شد.

 

مهدی نکیسا با اشاره به استقبال خوب فعالان و علاقه‌مندان حوزه فناوری هسته‌ای از این کنفرانس، ادامه داد: آشکارسازی پدافند غیرعامل هسته‌ای، پرتو پزشکی، پلاسما و همجوشی هسته‌ای، راکتور و نیروگاه‌های هسته‌ای، شتاب‌دهنده‌های ذرات، فیزیک هسته‌ای، کاربرد پرتو‌ها و مواد و ایزوتوپ‌های پایدار محور‌هایی هستند که علاقه‌مندان آثار خود را در این زمینه‌ها به دبیرخانه اجلاس ارسال کردند.

 

وی افزود: در مدت دو روز برگزاری کنفرانس، برنامه‌ها و کارگاه‌های آموزشی و پژوهشی مانند ساخت و طراحی، آشنایی و کار با تجهیزات پرتویی نظیر آشکارسازی، کارگاه آموزشی کد‌های محاسبات مهندسی هسته‌ای و بازدید از نیروگاه اتمی بوشهر برگزار می‌شود.

 

رئیس مرکز تحقیقات انرژی‌های نو دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر یادآور شد: در مراسم پایانی کنفرانس هسته‌ای جایزه استاد شهریاری به پژوهشگران برتر، اعطا می‌شود.

 

باشگاه خبرنگاران جوان/

ارسال نظر